Lajme

February 15, 2024

Zgjidhni rrugën tuaj në turneun Pokémon Go: Sinnoh 2024 për shpërblime ekskluzive

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Turneu Pokémon Go: Sinnoh për vitin 2024 është këtu dhe sjell ndryshime emocionuese në përmbajtjen e ofruar. Kjo ngjarje përfshin një grup detyrash kërkimore speciale ku duhet të zgjidhni midis dy shtigjeve të bazuara në versionin Diamond ose Pearl të Gen IV.

Zgjidhni rrugën tuaj në turneun Pokémon Go: Sinnoh 2024 për shpërblime ekskluzive

Versioni Përmbajtje ekskluzive

Ndërsa ngjarjet e Pokémon Go Tour vazhdojnë të zhvillohen, Niantic ka bërë ndryshime në përmbajtjen ekskluzive të versionit të disponueshëm përmes Go Tour 2024: Road to Sinnoh Special Research. Ky hulumtim special është i disponueshëm për të gjithë lojtarët nga 15 deri më 25 shkurt dhe është i lidhur me ngjarjen Go Tour: Sinnoh - Global. Në varësi të versionit që zgjidhni, do të merrni shpërblime dhe bonuse të ndryshme, si dhe një takim me Origin Forme Dialga ose Origin Forme Palkia.

Zgjedhja e versionit tuaj

Kur filloni Pokémon Go Tour 2024: Road to Sinnoh Special Research, do t'ju prezantohet zgjedhja midis distinktivëve Diamond dhe Pearl. Çdo distinktiv përmban përmbajtje të ndryshme të veçuara. Është e rëndësishme të merren parasysh përmbajtjet e ndryshme të disponueshme për secilin version, pasi do të ndikojë në disa elementë të lojës gjatë turneut Go Tour: Sinnoh - Global në 24 dhe 25 shkurt.

Detyrat dhe shpërblimet ekskluzive të versionit

Versioni i Diamantit

  • Takimi i garantuar me Origin Forme Dialga që njeh Roar of Time
  • Kohëzgjatja e Efektit të Aventurës për Roar of Time është dyfishuar
  • Dialga Candy disponohet në shpërblimet speciale të kërkimit

Versioni Perla

  • Takimi i garantuar me Origin Forme Palkia që njeh Spacial Rend
  • Kohëzgjatja e Efektit Adventure për Spacial Rend është dyfishuar
  • Palkia Candy disponohet në shpërblimet speciale të kërkimit

Detyrat dhe shpërblimet shtesë

Përveç detyrave ekskluzive të versionit, ka detyra dhe shpërblime të tjera të disponueshme për të dy versionet Diamond dhe Pearl. Ketu jane disa shembuj:

  • Feed your Buddy 10 Larvitar Candy (Versioni Diamanti)
  • Ushqeni Buddy 100 Mega Tyranitar Energy (Versioni Diamanti)
  • Feed your Buddy 10 Bagon Candy (Versioni Pearl)
  • Ushqeni Buddy tuaj 100 Mega Salamence Energy (Versioni Pearl)

konkluzioni

Turneu Pokémon Go: Ngjarja Sinnoh ofron mundësi emocionuese për trajnerët që të eksplorojnë rajonin e Sinnoh. Duke zgjedhur versionin Diamond ose Pearl, mund të zhbllokoni përmbajtjen ekskluzive të versionit dhe të shijoni shpërblime dhe shpërblime unike. Sigurohuni që të merrni pjesë në ngjarje dhe të mbani gjurmët e kohës së ngjarjes për të përfituar plotësisht nga bonuset e disponueshme. Bëhuni gati për të nisur një aventurë dhe për të kapur Pokemon të zbuluar fillimisht në rajonin Sinnoh!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme