Lajme

February 16, 2024

Zbuloni trashëgiminë e kockave të përgjakshme: një udhëzues hap pas hapi

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Nëse po kërkoni të zbuloni sasinë legjendare të safirëve të lënë pas nga pirati i frikshëm Bloody Bones, këtu është një udhëzues hap pas hapi se si të përfundoni hetimin e Kockave të Përgjakshme në Skull and Bones.

Zbuloni trashëgiminë e kockave të përgjakshme: një udhëzues hap pas hapi

Zhbllokimi i Hetimit

Për të filluar hetimin e Bloody Bones, së pari duhet të arrini gradën Infamy të Buccaneer në edicionin Skull and Bones Premium. Kjo gradë do t'ju japë gjithashtu akses në hetime të tjera, të tilla si "The Ashen Corsair" dhe "The Freeman's Lost Treasure". Pasi të keni arritur gradën e kërkuar, drejtohuni te kutia postare në Saint-Anne dhe mblidhni letrën me vulën e kuqe për të filluar hetimin e trashëgimisë së kockave të përgjakshme.

Avancimi i Hetimit

Ndryshe nga kontratat e rregullta në lojë, hetimi Bloody Bones nuk ofron udhëzime të drejtpërdrejta se ku të shkoni. Në vend të kësaj, lundroni te skeda Hetimet në menynë Njohuri dhe rishikoni të dhëna të ndryshme të ofruara. Pas leximit të të dhënave, do të shfaqet një shënim, që ju udhëzon se si të përparoni më tej në hetim.

Hapi 1: Hetoni Anijen e mbytur

Hapi i parë në hetim është gjetja e një anijeje të mbytur pranë vendbanimit Hovohovë. Udhëtoni shpejt në Fort Louis ose në Varrëzimin Mbretëror dhe lundroni drejt vendbanimit. Në një ishull të vogël në perëndim të vendbanimit, do të gjeni një anije të mbytur me vela të bardha dhe blu. Ndërveproni me anijembytur për të mbledhur të dhëna të ardhshme. Nuk është e nevojshme të hapni me forcë anijen e mbytur ose të përdorni një levë për këtë hap, megjithëse duke vepruar kështu mund të prodhoni plaçkë shtesë.

Hapi 2: Hipni në anijen luftarake Compagnie

Për të zbuluar të vërtetën rreth Bloody Bones, duhet të hipni në një anije luftarake Compagnie që patrullon pranë postës së Fort Louis. Anija specifike që po kërkoni quhet Le Paradis dhe është një kompani e rangut 4 të Broadsider. Le Paradis mund të gjendet duke lundruar midis Fort Louis dhe skajit jugor të hartës. Angazhohuni në luftime me anijen dhe, më e rëndësishmja, hipni në të për të zbuluar të dhëna tjetër në hetim. Jini të kujdesshëm, pasi kjo zonë frekuentohet edhe nga anije luftarake të Rank 9 përgjatë rrugës tregtare Compagnie. Zbuloni zonën paraprakisht për të shmangur alarmimin e anijeve të nivelit të lartë.

Hapi 3: Gjeni varrin e eshtrave të përgjakur

Pasi të hipni në Le Paradis, nuk do t'ju duhet të shkoni shumë larg për të përparuar në hapin tjetër. Objektivi juaj është të gjeni varrin e Bloody Bones në postin e Fort Louis. Faqja e hetimit ofron një skicë të varrit, por nëse doni të kurseni kohë, ndiqni këto udhëzime: Ndiqni rrugën kryesore përpjetë dhe kërkoni një rrugë të vogël në të djathtë ku rruga kryesore kthehet majtas brenda kalasë. Ndiqni këtë rrugë dhe do të hasni në varrin e Kockave të Përgjakshme. Një rreze portokalli do të tregojë vendndodhjen e saktë të varrit. Gërmoni thesarin në vend dhe shqyrtoni të dhëna përfundimtare për të përfunduar me sukses hetimin e trashëgimisë së kockave të përgjakshme.

Duke ndjekur këto hapa, ju do të keni përfunduar me sukses hetimin e Bloody Bones dhe do të zbuloni sekretet e trashëgimisë së këtij pirati famëkeq. Paç fat dhe safirët qofshin të tutë!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC
2024-04-10

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC

Lajme