Lajme

February 15, 2024

Zbuloni Telok Penjarah: Një strehë piratesh në kafkë dhe kocka

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Telok Penjarah është një vend qendror në Skull and Bones që është i mbushur me tregtarë, misione dhe më shumë. Gjendet në cepin verilindor të hartës, në Inditë Perëndimore. Megjithëse do të arrini Telok Penjarah si pjesë e historisë kryesore, rekomandohet ta gjeni këtë vendndodhje më herët pasi përmban shumë NPC të dobishme.

Zbuloni Telok Penjarah: Një strehë piratesh në kafkë dhe kocka

Gjetja e Telok Penjarah

Për të gjetur Telok Penjarah në Skull and Bones, ju duhet të kaloni një hapësirë ​​të madhe. Nëse po udhëtoni në lindje nga drejtimi i Sainte-Anne, mënyra juaj më e mirë e veprimit është të kaloni nëpër ishujt Pemburu dhe Zamrud.

Kujdes nga Rreziqet

Para se të niseni për në Telok Penjarah, është e rëndësishme të theksohet se kjo është një zonë me nivel shumë më të lartë se zona fillestare e Ishujve të Kuq. Nëse nuk jeni niveli tetë ose më i lartë, rekomandohet të shmangni çdo konflikt me anijet aty pranë. Për më tepër, ekziston një shtrirje e gjerë e oqeanit të hapur midis këtyre dy vendeve që shpesh është e mbushur me stuhi dhe valë mashtruese, kështu që jini të vëmendshëm.

Përgatituni për Udhëtimin

Udhëtimi për në Telok Penjarah është i rrezikshëm, ndaj jini gati për çdo gjë. Nga moti i rastësishëm deri te anijet armiqësore në hyrje, është e rëndësishme të keni pajisjet më të mira kur shkoni në këtë vend.

Pirate Haven

Telok Penjarah është një strehë piratesh, e ngjashme me Sainte-Anne. Ai përmban një gamë të gjerë të NPC-ve tregtare, duke filluar nga Blacksmith te Shipwright. Të flasësh me Farkëtarin në Telok Penjarah rekomandohet shumë, pasi ai jo vetëm që fillon një zinxhir të shkurtër kërkimi, por gjithashtu mund të krijojë topa të nivelit shumë më të lartë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme