Lajme

February 13, 2024

Zbuloni shokët e fshehur të maces në sezonin e dëshirës së Destiny 2

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Sezoni i dëshirës i Destiny 2 ju kthen në Qytetin e ëndrrave, ku do të punoni me Mara Sov për të bindur Riven të bashkohet me ju dhe pjesën tjetër të Vanguard. Ndërsa përparoni nëpër aktivitetet e reja, mbani një sy për Starcats.

Zbuloni shokët e fshehur të maces në sezonin e dëshirës së Destiny 2

Çfarë janë Starcats?

Starcats janë koleksione unike që shfaqen në vende specifike ndërsa luani gjatë historisë Sezon of the Wish. Ka 14 Starcats për të gjetur, secila ofron shpërblime. Më shumë Starcat do të bëhen të disponueshme ndërsa sezoni përparon.

Si të gjeni vendndodhje Starcat

 • Çdo Starcat do të jetë në të njëjtin vend për çdo lojtar të Destiny 2.
 • Starcat janë të fshehura në aktivitetet që lidhen me sezonin e dëshirës.
 • Mbani një sy për pikat e fshehta dinak.

Vendndodhjet e Starcat

 1. Vendndodhja e Garden of Plenty Starcat:

  • Gjetur në Garden of Plenty, në aktivitetet e Riven's Lair ose The Coil.
  • Shikoni majtas përpara shkallëve në zonën e pasme.
 2. Vendndodhja e Blind Well Starcat:

  • Gjetur në aktivitetin e pusit të verbër në qytetin e ëndrrave.
  • Ndodhet në dhomën e pasme, pranë derës së madhe.
 3. Vendndodhja e Tempullit të Zemërimit të Mbretëreshës:

  • Gjetur në Tempullin e Zemërimit të Mbretëreshës gjatë misionit të Tautologjisë.
  • Merrni një kthesë në të djathtë kur hyni në dhomë dhe gjeni Starcat në qoshe.
 4. Vendndodhja e Dhomës së Starlight:

  • Gjetur në dhomën e sektorit të humbur të Starlight në mes të qytetit të ëndërruar.
  • Pas mposhtjes së shefit, gjeni Starcat në një tryezë.
 5. Vendndodhja e Gjirit të dëshirave të mbytura:

  • Gjetur në sektorin e humbur të gjirit të dëshirave të mbytura.
  • E vendosur në një parvaz në të djathtë të gjoksit.
 6. Vendndodhja e Aphelion's Rest:

  • Gjetur në sektorin e humbur Aphelion's Rest në pjesën juglindore të qytetit të ëndërruar.
  • Kërceni në platformën mbi gjoks dhe gjeni Starcat brenda një tas.
 7. Vendndodhja e Dhomës Gnashing:

  • Gjetur në Dhomën Gnashing në strofkën e Riven ose The Coil.
  • Ndodhet në të majtë të dhomës, pranë statujës së maces në tavolinë.
 8. Vendndodhja e Reaver's Orison Starcat:

  • Gjetur në Reaver's Orison in Riven's Lair.
  • Ndodhet në anën e djathtë të arenës, pranë një peme të madhe.
 9. Vendndodhja e Spine of Keres Starcat:

  • Gjetur në shtyllën kurrizore të Keres në qytetin e ëndërruar.
  • Vazhdoni në veriperëndim nga Divalian Mists dhe gjeni Starcat në katin e tretë.
 10. Vendndodhja e Harbinger's Seclude Starcat:

*  Gjetur në Harbinger's Seclude në arenën qendrore.
*  Hidheni poshtë dhe gjeni Starcat pas kafkës së majtë më afër derës.
 1. Vendndodhja e Kopshteve të Esila Starcat:
*  Gjetur në Kopshtet e Esilës poshtë The Strand.
*  Ecni poshtë një ure të vogël për të gjetur Starcat.
 1. Vendndodhja e Confluence Starcat:
*  Gjetur në The Confluence nën Harbinger's Seclude.
*  Merrni majtas në një dhomë të madhe me një portal të thyer të mbuluar me hardhi për të gjetur Starcat në bazë.

konkluzioni

Gjetja e të 14 Starcats në Destiny 2 do të zhbllokojë Wyrmguard Shell për Ghost-in tuaj. Eksploroni qytetin e ëndërruar dhe përfundoni aktivitetet e Sezonit të Dëshirës për të zbuluar këta shoqërues të fshehur të maces.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC
2024-04-10

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC

Lajme