Lajme

February 14, 2024

Zbuloni sekretet e DLC-së Pokémon Scarlet dhe Violet

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Pokémon Scarlet and Violet DLC na prezantoi me Blueberry Academy në Unova, ku banon BB Elite Four. Mes këtyre studentëve elitë, ka lidhje me personazhet e mëparshëm dhe një lidhje të mundshme me Legends: Arceus.

Zbuloni sekretet e DLC-së Pokémon Scarlet dhe Violet

BB Elite Four

BB Elite Four në Blueberry Academy përbëhet nga katër personazhe të rinj DLC: Crispin, Amarys, Drayton dhe Lacey. Këta studentë janë më të fortët në akademi, përveç Kieranit, kampionit në fuqi.

Lidhjet me personazhet e mëparshëm

Ndërsa personazhet DLC janë të reja në ekskluzivitet, disa prej tyre kanë lidhje me personazhet nga lojërat e mëparshme. Për shembull, Drayton është nipi i drejtuesit të palestrës së gjeneralit V, Drayden, i dukshëm nga emrat e tyre të ngjashëm dhe preferenca e përbashkët për Dragon Pokémon.

Lacey, nga ana tjetër, ka dy lidhje që mund të mos jenë menjëherë të dukshme. Dialogu në DLC konfirmon se Lacey është vajza e Clay, një nga drejtuesit e palestrës Unova, dhe të dy kanë Excadrill si ace Pokemon të tyre.

Lidhja me Legjendat: Arceus

Lidhja e Lacey me Clay gjithashtu e lidh atë me një personazh në Legends: Arceus me emrin Lian. Edhe pse nuk thuhet në mënyrë eksplicite, ngjashmëria midis Clay dhe Lian sugjeron një marrëdhënie të mundshme të largët relative. Modelet e flokëve dhe kapelet e tyre të ngjashme nuk mund të jenë thjesht rastësi. Kjo lidhje nënkupton që Lian mund të jetë paraardhësi i Clay dhe Lacey.

Nëse kjo është e vërtetë, Lacey do të ishte një pasardhëse e Klanit të Perlave, të cilit Lian i përkiste ndërsa kujdesej për fisnikun Kleavor. Interesante, trikoja dhe flokët rozë e Lacey-t mund të kenë qenë një aluzion delikat për lidhjen e saj me Klanin e Perlave dhe Legends: Arceus.

Lidhja e Perrin

Perrin, një personazh tjetër nga DLC Scarlet and Violet, gjithashtu ka një lidhje me Legends: Arceus. Perrin i ngjan shumë Adamanit, udhëheqësit të Klanit të Diamantit. Ngjyra e flokëve dhe sytë e tyre të veçantë janë jashtëzakonisht të ngjashme, siç u vu në dukje nga lojtarët kur Perrin u zbulua për herë të parë në një trailer për DLC.

Lidhjet e Ardhshme

Lidhjet midis Lacey dhe Perrin me Legends: Arceus sugjerojnë që ne mund të shohim më shumë personazhe me lidhje sekrete me lojën ndërsa ekskluziviteti vazhdon të zgjerohet. Mbani një sy për përditësimet e ardhshme dhe lëshimet e DLC!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme