Lajme

February 13, 2024

Zbuloni postin e pasmë të Dragoit në Kafkë dhe Kocka

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Nëse keni hasur në një hartë thesari që ju çon në shpinën e Dragoit në Skull and Bones, mund të pyesni veten se ku ndodhet saktësisht ky vend. Për fat të mirë, është më afër se sa mund të mendoni. Këtu është një udhëzues se si të gjeni Dragon's Back në lojë.

Zbuloni postin e pasmë të Dragoit në Kafkë dhe Kocka

Vendndodhja

The Dragon's Back është një postë e vendosur në ishullin veriperëndimor në rajonin e Ishujve të Hënës. Për ta arritur atë nga Saint-Anne, lundroni në drejtimin veriperëndimor, duke kaluar përmes ishullit të madh derisa të arrini në Bregun e Angaya. Nga atje, vazhdoni të shkoni në veriperëndim derisa të mbërrini në Ishujt e Hënës.

Zbulimi i postës

Pasi të keni arritur në Ishujt e Hënës, do të gjeni Shpinën e Dragoit në anën lindore të ishullit më të madh në zonë. Kërkoni një pikëpyetje të pazbuluar në vendndodhje, siç është rasti me çdo pikë interesi (POI) në Skull and Bones. Lundroni afër shënuesit dhe zbrisni nga anija juaj për të hyrë në postë.

Gjërat me interes

Përveç gjuetisë së thesarit të treguar në hartën tuaj, ka disa aktivitete të tjera në të cilat mund të angazhoheni në postin e "Dragon's Back".

  • Tregtar Ungwana: Pranë anijes suaj, do të gjeni një tregtar Ungwana që shet ushqime dhe projekte për Fire Long Gun I dhe Bombard Bomb Crate. Për më tepër, ajo ofron kontratën We Seek Warriors nëse jeni të interesuar të merrni përsipër kërkime.
  • Kampi i Piratëve: Nëse niseni majtas nga vendi ku keni shkelur fillimisht në ishull, do të hasni në një kamp piratesh. Këtu, një shitës shet artikuj dhe furnizime të ndryshme kozmetike për të rimbushur anijen tuaj.
  • Zjarri i Piratit: Nga ana tjetër, nëse shkoni djathtas dhe futeni më thellë në ishull, do të gjeni zjarrin e një Pirati. Përdorimi i këtij zjarri do t'ju japë një nxitje qëndrueshmërie.
  • Kampi Fara: Përtej zjarrit të Piratit, ka një kamp Fara. Tek drejtuesi i kampit, mund të blini kozmetikë dhe rroba me temën e kapitenit Fara, si dhe furnizime shtesë për anijen tuaj.

Mos harroni të shfrytëzoni sa më shumë vizitën tuaj në postin e Dragon's Back duke eksploruar të gjitha opsionet e disponueshme dhe duke shijuar përvojat unike që ofron!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme