Lajme

November 15, 2023

Zbuloni Dyqanin e Artikujve Fortnite që ndryshon gjithnjë: Skins, Crossovers dhe më shumë!

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Dyqani i artikujve Fortnite është vendi i preferuar ku lojtarët të gjejnë një gamë të gjerë lëkurash, kryqëzimesh dhe kozmetike. Ai ofron përmbajtje të re dhe emocionuese që i ndihmon lojtarët të dallohen në lojë. Me përditësimet ditore, dyqani i artikujve Fortnite po ndryshon vazhdimisht, duke siguruar që të ketë gjithmonë diçka të freskët për të zbuluar.

Zbuloni Dyqanin e Artikujve Fortnite që ndryshon gjithnjë: Skins, Crossovers dhe më shumë!

Hyrja në dyqanin e artikujve Fortnite

Hyrja në Dyqanin e Artikujve Fortnite është një proces i thjeshtë. Pasi të hyni në lojë, ndiqni këto dy hapa:

  1. Hapni Fortnite.
  2. Navigoni te skeda "Dyqani i artikujve" në menunë e sipërme.

Për të bërë një blerje në dyqanin e artikujve, do t'ju duhet V-bucks, monedha në lojë. Ndërkohë që ka mënyra për të fituar V-bucks falas, disa Skins mund të kërkojnë blerjen e V-bucks shtesë.

Dyqani i artikujve Fortnite OG

Përditësimi i Fortnite OG ka sjellë ndryshime në lojë, duke përfshirë kthimin e hartës së vjetër dhe armëve. Për më tepër, lëkurat klasike të Fortnite OG janë rikthyer në një dyqan artikujsh të ridizajnuar. Aktualisht, dyqani i artikujve për Fortnite OG përmban një përzgjedhje më të vogël të artikujve në krahasim me organizimin standard. Megjithatë, ky dizajn është i përkohshëm dhe dyqani i artikujve përfundimisht do të kthehet në formatin e tij të zakonshëm.

Çfarë ka në Dyqanin e Artikujve?

Dyqani i artikujve Fortnite ofron një larmi përmbajtjesh, me zgjedhje që ndryshojnë rregullisht. Këtu janë seksionet kryesore që mund të prisni të shihni:

  • Dollapët/Lëkurat e ikonave Fortnite: Ky seksion përmban kozmetikë të zgjedhur nga lojtarët e botës reale apo edhe lëkura të bëra me porosi.
  • Emots/Lëkurat me temë: Këto janë artikuj të grupuar nën një temë specifike.
  • Të veçuara: Ky seksion përfshin kthime të rastësishme ose artikuj të rinj për dyqanin e artikujve Fortnite.
  • Ditore: Artikujt që janë në dispozicion vetëm për një ditë të vetme.
  • Paketat: Paketa lëkurash që mund të përfshijnë nivele V-Bucks ose Battle Pass.
  • Crossovers: Përmbajtja nga ngjarjet e kryqëzimit.

Ndërsa përzgjedhjet e sakta mund të ndryshojnë, dyqani i artikujve është i grupuar logjikisht, duke e bërë të lehtë gjetjen e asaj që po kërkoni. Ekzistojnë gjithashtu seksione të dedikuara për Fortnite Crew dhe Battle Pass.

Paketa fillestare

Çdo sezon i ri i Fortnite prezanton një paketë të re kozmetike që mbetet e disponueshme gjatë gjithë sezonit. Këto pako fillestare u drejtohen lojtarëve që janë të rinj në anën e paguar të Fortnite. Ato ofrojnë një lëkurë ekskluzive, artikuj shoqërues dhe një sasi bujare V-Bucks. Paketa fillestare për sezonin aktual pritet të shfaqë Hackasaur, një lëkurë robotike dinosauri. Është e rëndësishme të theksohet se paketat fillestare janë të disponueshme vetëm për një sezon.

Marvel

Shumica e skineve të Marvel kthehen shpesh në dyqanin e artikujve Fortnite, duke ofruar mundësi të bollshme për entuziastët e Marvel që të fitojnë personazhet e tyre të preferuar. Sidoqoftë, lëkurat e Battle Pass dhe disa lëkura të rralla, si lëkura e vejushës së zezë, nuk janë rikthyer.

Anime Crossover

Fortnite ka inkorporuar kryqëzime anime në lojë, me sezonin e kaluar me përmbajtje nga My Hero Academia. Sezoni aktual lë të kuptohet për mundësinë e më shumë kryqëzimeve anime, me ekskluzivitete si Chainsaw Man, Yu-Gi-Oh!, Spy x Family dhe Neon Genesis Evangelion janë kandidatë të mundshëm. Këto bashkëpunime zakonisht lidhen me ekskluzivitetet e Jump për shkak të marrëveshjes së Epic me Shueisha.

Struktura e re e dyqanit të artikujve Fortnite

Një raport i zbuluar sugjeron që Fortnite do t'i nënshtrohet një rinovimi të madh të paraqitjes së dyqanit të artikujve në të ardhmen. Epic Games aktualisht po teston dizajne të ndryshme dhe këto ndryshime pritet të zbatohen kur të fillojë Kapitulli 5. Ndërsa ekziston mundësia që ridizajnimi të mos finalizohet, është një perspektivë emocionuese për lojtarët.

Përditësimet e dyqanit të artikujve

Dyqani i artikujve Fortnite merr përditësime të rregullta, megjithëse jo të gjithë artikujt ndryshojnë çdo ditë. Disa artikuj mbeten të disponueshëm për një javë apo edhe dy, me kohëmatësit e tyre të pavarur. Është e rëndësishme të mbani një sy në dyqanin e artikujve nëse jeni duke kërkuar për një artikull specifik, pasi edhe lëkurat e rralla si Renegade Rider mund të rikthehen. Qëndroni të përditësuar me lajmet më të fundit të Fortnite për informacion mbi crossovers dhe skinet e reja.

konkluzioni

Dyqani i artikujve Fortnite është një treg dinamik dhe gjithnjë në ndryshim që ofron një gamë të gjerë lëkurash, kryqëzimesh dhe kozmetike. Duke ndjekur disa hapa të thjeshtë, lojtarët mund të hyjnë lehtësisht në dyqanin e artikujve dhe të eksplorojnë seksionet e tij të ndryshme. Pavarësisht nëse jeni adhurues i Marvel-it, anime-s ose Skineve klasike të Fortnite OG, ka diçka për të gjithë. Mbani një sy në dyqanin e artikujve për përditësime dhe mos e humbisni mundësinë për të rrëmbyer artikujt tuaj të preferuar!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC
2024-04-10

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC

Lajme