Lajme

February 16, 2024

Zbuloni botën e r/niceguys në Infinite Craft

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Infinite Craft, loja popullore e shfletuesit, ka mahnitur komunitetin e lojrave me mekanikën e saj gazmore dhe të pakufizuar. Lojtarët janë të motivuar të eksplorojnë kushtet e çuditshme të internetit të lojës, duke çuar në zbulime zbavitëse. Le të hedhim një vështrim më të afërt në një zbulim të tillë që meriton një përmendje të veçantë.

Zbuloni botën e r/niceguys në Infinite Craft

Zbulimi

Një lojtar i quajtur u/RusLeon në Reddit ka hasur në kombinimin e Subreddit dhe Friendzone, duke rezultuar në krijimin e r/niceguys. Ky kombinim me humor i referohet besimit se 'djemtë e mirë' janë shpesh 'friendzone'. Ajo që e bën këtë edhe më interesante është se r/niceguys është një faqe subreddit tepër e popullarizuar dhe e lehtë ku përdoruesit ndajnë 'imazhe qesharake dhe të çuditshme' që në të njëjtën kohë nënçmojnë të tjerët duke shprehur një pikëpamje të favorshme për veten e tyre. Zbulimi i RusLeon i r/niceguys në Infinite Craft ishte i pari, pasi asnjë lojtar tjetër nuk e kishte gjetur më parë.

Artizanatit r/niceguys

Nëse jeni kurioz se si të krijoni r/niceguys në Infinite Craft, nuk është një detyrë e lehtë. Sidoqoftë, RusLeon ka dhënë disa shënime të dobishme në komente. Këtu janë formulat që duhet të synoni:

 • Subreddit = Reddit + Nëndetëse
 • Reddit = Programues + Meme
 • Programues = C++ + Human
 • C++ = C + Mbledhja
 • Alfabeti = Shkronjë + Shkarravitje
 • Letër = Postier + Postë

Për të marrë shkronjën 'C' në Infinite Craft, duhet të kombinoni Alfabetin dhe numrat në një mënyrë specifike. RusLeon ndau formulat e mëposhtme:

 • 1 + Alfabeti = A
 • 2 + Alfabeti = B
 • 7 + Alfabeti = G
 • B + G = BG
 • A + BG = C

konkluzioni

Infinite Craft nuk ka të bëjë vetëm me logjikën; ka të bëjë me gëzimin e zbulimit të kombinimeve të papritura dhe krijimit të diçkaje unike. Nëse nuk i keni zhbllokuar ende elementët bazë, sigurohuni që të shikoni udhëzuesin tonë të recetave të Infinity Craft. Ai ofron një listë formulash për t'u provuar dhe do t'ju sjellë një hap më afër zbulimit të botës së r/niceguys.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC
2024-04-10

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC

Lajme