Zbulohen qytetet e Kampionatit Botëror LoL 2022

Lajme

2022-03-03

Tifozët e Bastet e Sporteve të League of Legends morën disa lajme të mira se ku do të organizohet Kampionati Botëror i ardhshëm i League of Legends 2022. Lajmi u zbulua aksidentalisht nga Riot në Chase Center, në San Francisko, gjatë një seance pak para një ndeshjeje NBA midis Raptors dhe Warriors.

Zbulohen qytetet e Kampionatit Botëror LoL 2022

Kampionati Botëror LoL 2022, një çështje e shumë qyteteve

Lajmi për katër qytetet ishte nga një video që u shfaq për herë të parë në YouTube më 20 nëntor rreth orës 17:00 CT. Edhe pse u bë private pothuajse menjëherë, të gjitha detajet ishin atje.

Sipas Riot, kampionati i ardhshëm botëror i League of Legends do të organizohet në shumë vende. Aksioni do të nisë në Mexico City në Liga Latinoamerica. Më pas, aksioni do të zhvendoset në Nju Jork në Teatrin Hulu në Madison Square Garden dhe Toronto në Scotiabank Arena, ku do të zhvillohen përkatësisht çerekfinalet dhe gjysmëfinalet. Kulmi i Kampionatit Botëror të League of Legends 2022 do të shkojë më pas në San Francisko në Chase Center.

Bastet e Kampionatit Botëror LoL 2022

Ashtu si kampionati Botëror LoL 2021 i përfunduar së fundmi, ngjarja e vitit të ardhshëm do të shfaqet edhe në internet eFaqet e basteve sportive me tregjet e League of Legends. Prisni që basteshkruesit të mbulojnë të gjithë aksionin, që nga ndeshja e parë e turneut, deri në finale. Thënë kështu, fansat e LoL duhet të fillojnë të njihen me disa këshilla të basteve eSport paraprakisht.

Gjatë ngjarjes, skuadrat më të mira në lojë do të luftojnë për lavdi. Disa nga ekipet më të mira për të bastuar në kampionatin e ardhshëm LoL përfshijnë FunPlus Phoenix, T1, Damwon KIA, G2 Esports, Invictus Gaming, Royal Never Give Up, PSG Talon dhe Edward Gaming Internationals.

LoL 2022 Worlds pritet të jetë më i madh dhe më i mirë se ngjarjet e fundit. Kjo është si në skenën e eSports, ashtu edhe në baste. Në eventin e vitit të ardhshëm, fansat do të jenë të pranishëm në ambientet e takimit tani që Covid-19 po frenohet ngadalë dhe gjërat po kthehen në normalitet. Kujtojmë se në eventin e përmbyllur së fundmi, ndeshjet u luajtën në arena të zbrazëta.

Gjërat gjithashtu do të nxehen në skenën e basteve tani që bastet eSports janë rritur në mënyrë eksponenciale, duke tërhequr bastebërësit kryesorë që duan një pjesë të tregut të basteve eSports.

2021 League of Legends WC

Kampionati Botëror i League of Legends 2021 ishte planifikuar më herët të pritej në Shenzhen. Megjithatë, për shkak të efekteve të pandemisë, ngjarja u zhvendos në Reykjavik. Ai u zhvillua nga 5 tetori deri më 6 nëntor. Njëzet e dy ekipe elitare nga 11 rajone po luftonin për lavdi. Për habinë e shumë bastorëve që kishin vënë bast me fituesin përpara se të fillonte eventi, Edward Gaming (EDG) mori kurorën duke e mposhtur DWG KIA në një finale të nxehtë.

Kjo është ajo për momentin. Gjithçka që mund të bëjnë bastet në eSports tani është të ndjekin nga afër formën e skuadrave të ndryshme për t'u pozicionuar më mirë për të vënë baste me mençuri kur të fillojë Kampionati Botëror i Ligës së Legjendave 2022.

Të rejat e fundit

Bazat e basteve Fortnite
2023-03-30

Bazat e basteve Fortnite

Lajme

Promocion i kazinosë

1xBet:Deri në 1500 € + 150 rrotullime falas
Luaj tani
22BET
22BET:Deri në 600 dollarë
Loot.bet
Loot.bet:Merrni bonusin tuaj të depozitës prej 100 €

Mos i humb këto oferta me bonus

1xBet
1xBet
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Merr bonusin1xBet komento
22BET
22BET
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Merr bonusin22BET komento
Loot.bet
Loot.bet
100 € Bonus depozite
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Merr bonusinLoot.bet komento
Close