Lajme

February 13, 2024

Zbulimi i fuqisë së mbushjes shtesë: Një udhëzues për statistikat e armaturës në Helldivers 2

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Nëse po mësoni rreth statistikave të armaturës në Helldivers 2, mund të keni hasur në pasivin misterioz Extra Padding. Në këtë artikull, ne do të shqyrtojmë se çfarë bën Extra Padding dhe rëndësinë e tij në lojë.

Zbulimi i fuqisë së mbushjes shtesë: Një udhëzues për statistikat e armaturës në Helldivers 2

Roli i statistikave pasive

Në Helldivers 2, çdo armaturë trupi vjen me statistika pasive që kontribuojnë në aftësitë e përgjithshme luftarake të lojtarit. Këto statistika pasive i bëjnë lloje të ndryshme armatura unike si për sa i përket pamjes ashtu edhe funksionalitetit. Megjithatë, është e rëndësishme të theksohet se shumë nga këto statistika pasive janë të përsëritura, me estetikën që është faktori kryesor dallues.

Çfarë është Extra Padding?

Extra Padding është një nga statistikat pasive të disponueshme në Helldivers 2. Thuhet se i jep lojtarit një vlerësim më të lartë të armaturës. Kjo statistikë përfshihet në opsionet e paracaktuara të armaturës së trupit, të njohura si B-01 Tactical. Megjithatë, sfida qëndron në testimin e efektivitetit të Extra Padding, pasi kërkon përfundimin e misioneve dhe zhbllokimin e më shumë opsioneve të armaturës.

Spekulimet

Disa fansa spekulojnë se Extra Padding mund të jetë një shaka nga zhvilluesi, Arrowhead, për të theksuar natyrën e disponueshme të Helldivers. Këta ushtarë mund të zëvendësohen lehtësisht pas vdekjes, duke sugjeruar se nocioni i të pasurit mbrojtje shtesë përmes Mbushjes Shtesë mund të jetë mashtrues.

E vërteta

Nëpërmjet eksperimenteve të gjera me grupe të ndryshme të armaturës, është zbuluar se Extra Padding ofron një avantazh luftarak kundër dëmtimeve shpërthyese. Kur krahasohet me opsionet e tjera të armaturës, armatura e trupit Extra Padding demonstroi dukshëm më pak dëme të marra nga granatat dhe minat tokësore. Megjithatë, është e rëndësishme të theksohet se kontakti i drejtpërdrejtë me eksplozivët, pavarësisht nga forca të blinduara, do të rezultojë në vdekje.

A ia vlen mbushja shtesë?

Duke marrë parasysh rezultatet e eksperimenteve, nëse luftoni me navigimin e minave tokësore ose shmangni granatat Automaton, pasivi Extra Padding mund të jetë i dobishëm për ju. Sidoqoftë, vlen të përmendet se ka opsione të tjera të armaturës të disponueshme në Helldivers 2 që mund të ofrojnë mbrojtje më të mirë të përgjithshme.

konkluzioni

Si përfundim, Extra Padding në Helldivers 2 ofron një vlerësim më të lartë të armaturës dhe ofron një avantazh luftarak kundër dëmtimeve shpërthyese. Ndërsa mund të jetë një pasiv i dobishëm për situata të caktuara, lojtarët duhet të eksplorojnë opsione të tjera të armaturës për të gjetur përshtatjen më të mirë për stilin e tyre të lojës dhe nevojat e tyre luftarake.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme