Lajme

February 13, 2024

Vendimi vendimtar: Mësoni ose përmbahuni nga mallkimi i pafalshëm në trashëgiminë e Hogwarts

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Një nga vendimet më urgjente me të cilat do të përballeni gjatë Trashëgimisë së Hogwarts-it është nëse duhet të mësoni mallkimin e pafalshëm, Crucio. Gjatë kërkimit "Në hijen e studimit", ju duhet të vendosni nëse do të mësoni Crucio-n dhe t'ia hidhni Sebastianit, mikut tuaj, ose të përmbaheni nga mësimi i magjisë dhe mallkimi mbi veten tuaj.

Vendimi vendimtar: Mësoni ose përmbahuni nga mallkimi i pafalshëm në trashëgiminë e Hogwarts

Vendimi

Afër fundit të enigmës së Salazar Slytherin, lojtarët do të mbyllen në një dhomë me Ominis Gaunt dhe Sebastian Sallow. Së shpejti treshja kupton se e vetmja mënyrë për të shpëtuar nga dhoma është të hedhin mbi njëri-tjetrin Crucio, Mallkimi i Pafalshëm. Meqenëse Ominis nuk dëshiron as të hedhë ose të marrë mallkimin, vendimi ju mbetet juve.

Opsionet e dialogut

Do t'ju paraqiten tre opsione dialogu me implikime të ndryshme:

  1. 'Shume mire. Nuk dua të mësoj mallkimin': Duke zgjedhur këtë opsion, lojtarët do ta lejojnë Sebastianin t'ua hedh mallkimin dhe ata nuk do të mësojnë Crucion. Kjo do të rezultojë që lojtari të reduktohet në shëndetin më të vogël të mundshëm.
  2. 'Dua të mësoj mallkimin e Cruciatus, por duhet ta hedhësh mbi mua': Duke zgjedhur këtë opsion, Sebastian do të hedhë Crucion mbi lojtarin, duke i lejuar ata të mësojnë vetë mallkimin e pafalshëm.
  3. 'Më mëso mallkimin e Cruciatus dhe unë do ta hedh mbi ty': Duke zgjedhur këtë opsion, lojtari do të mësojë Crucio dhe do të përdorë mallkimin për Sebastian në të njëjtën kohë.

konkluzioni

Hedhja e Crucio-s mbi Sebastian ose veten tuaj nuk ka asnjë efekt historik në lojë. Varet thjesht nga ju dhe se si dëshironi të duken historia dhe karakteri juaj. Merrni parasysh pasojat dhe merrni vendimin tuaj me mençuri.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC
2024-04-10

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC

Lajme