Lajme

May 5, 2022

Team Liquid - Ekipi për të mundur në Esports

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Team Liquid definitivisht do të përkulë muskujt më tej në një përpjekje për të pohuar pozicionin e saj si ekipi më i suksesshëm i eSports. Që nga lindja e basteve eSports në internet, ky ka qenë një nga ekipet më të mira të eSports për të bastuar. Me pajisjet më të mira në klasë dhe një grup të pasur talentesh, nuk ka dyshim se dominimi i Team Liquid esport është këtu për të qëndruar.

Team Liquid - Ekipi për të mundur në Esports

Nëse kjo tingëllon si një ide si një lojtar bast eSports, ja gjithçka që duhet të dini për Team Liquid dhe çfarë të presim nga kampionët në 2022. Por gjërat e para së pari, pak histori rreth Team Liquid.

Nga Fillimet e Përulura në Lavdi

Team Liquid u themelua në vitin 2000 nga lojtari në pension i StarCraft: Brood War, Victor "Nazgul" Goossens, i cili është CEO dhe bashkëpronar aktual, së bashku me Steven "LiQuiD112" Arhancet dhe aXiomatic. Filloi si një ekip StarCraft II: Wings of Liberty eSports, por shpejt i përhapi krahët në divizione të tjera.

Që nga viti 2020, Forbes renditi Team Liquid si ekipin e tretë më të pasur të eSports me një vlerësim prej 310 milionë dollarësh dhe të ardhura të vlerësuara 28 milionë dollarë. Ndërsa është i treti në listën e veshjeve më të vlefshme, Team Liquid mban rekordin për fitimet më të larta të përgjithshme të ekipit pasi dominoi garat e nivelit më të lartë në disa divizione.

Lojëra dhe Turne

Një nga avantazhet e basteve eSports që kanë Team Liquid në listën e tyre të bardhë është fakti se ai ka pjekje në disa divizione dhe merr pjesë në ngjarje të shumta. Në kohën e shkrimit, veshja krenohet me 60 atletë profesionistë të kampionatit në 14 nga videolojërat më të mëdha në botë.

Në cilat lojëra është Team Liquid Favorites?

Por ashtu si çdo ekip tjetër, Team Liquid nuk dominon të gjitha ndeshjet. Thënë kështu, lojtarët që do ta shtojnë atë në listën e tyre të preferuar duhet të dinë se në cilët tituj është më e mira veshja.

Bastorët nuk mund të gabojnë kurrë me ekipin Dota 2 të Team Liquid. Lista aktuale bashkon pesë nga lojtarët më të mirë të Dota 2 nga e gjithë bota, duke i sinkronizuar në atë makinë të përsosur. Për ata që merren me bastet në internet Dota 2, këta janë djemtë për të vënë para duke marrë parasysh dominimin e Team Liquid që kur fitoi The International 2017. Sa i përket Dota 2, Team Liquid po shikon çmimin kryesor, The International XI, por sigurisht , ka shumë ngjarje të tjera në të cilat ekipi është i përfshirë tani.

Një arenë tjetër ku Team Liquid është dominues është League of Legends. Ekipi krenohet me katër tituj LCS, dhe edhe pse forma e tij kishte rënë kohët e fundit, Team Liquid është një hap përpara për sa i përket blerjes së talenteve. Kohët e fundit u regjistrua pesha e rëndë e LoL, Gabriël "Bwipo" Rau. Belgu sjell një përvojë të pasur në arenën e betejës në internet. Tashmë, ka disa turne LoL ku Team Liquid po merr pjesë, por pikat kryesore do të jenë gjatë Kampionatit LCS dhe, në fund të fundit, Kampionatit Botëror LoL 2022.

Nuk ka dyshim që Valorant ka një veçori premtuese pasi videoloja FPS vazhdon të ngjitet në rangjet. Team Liquid mblodhi shpejt një listë kur Valorant u shfaq në skenën e eSports. Sot, është ndër skuadrat më të mira për të bastuar kur bëhet fjalë për Valorant në skenën e eSports. Prisni që Team Liquid të përballet me peshat e rënda në turnetë e esports Valorant, duke përfshirë edhe të shumëpriturin Valorant Champions 2022.

Lojëra të tjera ku Team Liquid ka lista të mrekullueshëm përfshijnë Counter-Strike: Global Offensive, StarCraft, Apex legends dhe Fortnite.

Bast në Team Liquid? Këtu janë Këshillat

Ashtu si bastet sportive tradicionale, ka disa strategji për të rritur shanset për të fituar faqet e basteve esport dhe pikat e basteve.

Strategjia më e rëndësishme është të ndiqni ekipet dhe turnetë në vazhdim dhe të ardhshëm. Në këtë rast, është thelbësore të qëndroni të informuar për të gjitha zhvillimet në kampin e Team Liquid. Mund të jenë shtesat më të reja në listë, forma aktuale e lojtarëve, kokë më kokë, etj. Gjithmonë kushtojini vëmendje formës aktuale të skuadrës dhe jo bëmave të kaluara. Për fat të mirë, Team Liquid ka një komunitet aktiv, kështu që bastorët mund të jenë gjithmonë në ciklin e ngjarjeve të fundit, nga rezultatet te transferimet.

Është gjithashtu thelbësore të zgjidhni me mençuri lojën për të vënë bast. Shumë kumarxhinj priren të bien në çdo lojë. Ekspertët këshillojnë bastorët që të vënë bast në sportet elektronike me të cilat ata janë të njohur. Ata duhet të kuptojnë gjithçka rreth asaj loje, nga loja dhe rregullat e saj deri te tregjet dhe koeficientet e basteve.

Kjo është e gjitha, njerëz, një përmbledhje e asaj që duhet pritur nga Team Liquid si një bast. Epo, nga të gjitha indikacionet, Team Liquid është një nga ekipet për t'u parë, megjithëse jo në të gjitha divizionet. Është ndër ekipet më të mira të eSports në Dota 2, CS: GO, Valorant, League of Legends dhe Rainbow Six Siege. Por ndërsa Team Liquid është një qen i mirë, është e rëndësishme të shikoni se çfarë thonë këshillat e basteve eSport për të.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Gjysma e dytë e sezonit ALGS 2024: Një zhytje e thellë në fenomenin e sporteve
2024-06-02

Gjysma e dytë e sezonit ALGS 2024: Një zhytje e thellë në fenomenin e sporteve

Lajme