Lajme

February 13, 2024

TAQ dominuese Evolvere: Një LMG e fuqishme për sezonin e dytë të zonës së luftës

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

TAQ Evolvere, një LMG i prezantuar në Season One Reloaded, ka luftuar për të gjetur vendin e tij në Warzone. Sidoqoftë, adhuruesit e fundit më në fund e kanë bërë këtë armë të vlefshme për t'u konsideruar.

TAQ dominuese Evolvere: Një LMG e fuqishme për sezonin e dytë të zonës së luftës

Performancë e përmirësuar

Raven Software bëri përmirësime të rëndësishme në TAQ Evolvere në Sezonin e Dytë. Ata rritën dëmtimin e tij maksimal dhe minimal dhe shtuan vlera të reja pothuajse të mesme të dëmtimit dhe diapazonit. Këto ndryshime synonin të siguronin që arma të mbetet efektive në përleshjet me armë me rreze më të gjatë. Pavarësisht këtyre përpjekjeve, statusi i LMG-së nuk u përmirësua ndjeshëm.

Buffs të fuqishëm

Për të adresuar këtë, zhvilluesit lëshuan një përditësim të vogël më 13 shkurt, i cili përfshinte adhurues të fuqishëm për TAQ Evolvere. Shpejtësia e lëvizjes së armës është rritur nga 4.4 metra në sekondë në 5.1, ndërsa shpejtësia e zjarrit është ulur në 500 rpm. Megjithëse nerva e shkallës së zjarrit mund të duket si një disavantazh, ai u kompensua nga një tërheqës për Revistën 556 Belts. Kjo revistë tani ka rritur shpejtësinë, kohën e ADS, përfitimet e shpejtësisë së lëvizjes dhe shpejtësinë e përfitimit të zjarrit në 857 rpm.

Angazhimet dominuese

Edhe pa Revistën 556 Belts, TAQ Evolvere është një forcë për t'u llogaritur. Sipas të dhënave nga TrueGameData, kjo LMG shkëlqen në angazhimet më të shkurtra se 50 metra dhe ka një shpejtësi mbresëlënëse të kohës për të vrarë prej 679 ms nga 49 metra jashtë. Në krahasim, armët e tjera më të mira metagame si Holger 26 dhe RAM-7 kanë shpejtësi më të ngadalta të kohës për të vrarë në atë gamë.

Tërheqja dhe Ngarkimi

Recoil nuk është një shqetësim me TAQ Evolvere, duke e bërë edhe më të lehtë ndërtimin e një ngarkimi. Ngarkimi i rekomanduar për TAQ Evolvere në Sezonin e Dytë të Zonës së Luftës përfshin VT-7 Spitfire Suppressor, Corio Eagleseye 2.5x Optic, Kimura RYN-03 Rrokje vertikale, Municione me kokrra të larta 7,62x51mm dhe SA Kilonova Stock. Ky ngarkim fokusohet në përmirësimin e shpejtësisë së plumbave dhe diapazonit të dëmtimit, duke reduktuar gjithashtu zmbrapsjen vizuale.

konkluzioni

Me të apasionuarit e fundit dhe performancën e tij dominuese në angazhimet afër nivelit të mesëm, TAQ Evolvere po bëhet një zgjedhje popullore në mesin e lojtarëve të Warzone. Nëse jeni duke kërkuar për një LMG të fuqishëm për sezonin e dytë, provoni TAQ Evolvere!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme