Lajme

February 16, 2024

Spacial Rend vs. Roar of Time: Krahasohen efektet e aventurës Pokémon Go

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Pavarësisht nëse keni mësuar për këto lëvizje nga lojërat e mëparshme Pokémon ose jeni njohur me to në Pokémon Go falë turneut të tyre Go: Adventure Effects, Spacial Rend dhe Roar of Time janë mjete të fuqishme për Pokemon Legjendar. Por cilën lëvizje duhet të zgjidhni nëse ju jepet opsioni?

Spacial Rend vs. Roar of Time: Krahasohen efektet e aventurës Pokémon Go

Spacial Rend vs. Roar of Time: Pokémon Go Adventure Effects krahasohen dhe shpjegohen

Renditja hapësinore:

  • Kostoja: 5000 Stardust dhe pesë karamele Palkia
  • Efekti: Deformon hapësirën për 10 minuta për të rritur zonën e takimit për Pokemon të egër.
  • Beteja e trajnerit: 95 Sulm i ngarkuar me fuqi të tipit Dragon
  • Gym and Raid Battles: 160 Sulm i ngarkuar i tipit të dragoit të fuqishëm

Ulërima e kohës:

  • Kostoja: 5000 Stardust dhe pesë karamele Dialga
  • Efekti: Deformon kohën për gjashtë minuta, duke i lejuar lojtarët të ndalojnë kohëmatësit në artikuj si Temjani, Temjani i Aventurës Ditore, Vezët me fat dhe Copat e Yjeve. Mund të grumbullohet për dy orë në të njëjtën kohë, deri në 24 orë, duke përdorur më shumë Stardust dhe Dialga Candy.
  • Beteja e trajnerit: Sulmi i ngarkuar me 150 fuqi të tipit Dragon
  • Gym and Raid Battles: 160 Sulm i ngarkuar i tipit të dragoit të fuqishëm

Ndërsa Spacial Rend dhe Roar of Time janë lëvizje ekskluzive të njohura vetëm nga Palkia dhe Dialga respektivisht, ju nuk keni nevojë të kufizoheni vetëm në një - të paktën kur bëhet fjalë për të pasur një Pokemon që i njeh ato.

Këtu janë ndryshimet themelore midis të dyjave të krahasuara drejtpërdrejt, në mënyrë që të dini saktësisht se çfarë po hyni. Vetëm mbani mend, të paktën gjatë Go Tour: Sinnoh, pothuajse mund të garantoni një takim me një Origin Forme Dialga ose Origin Forme Palkia që e di lëvizjen e tij të nënshkrimit nëse zgjidhni rrugën e duhur për Kërkimin Special të ngjarjes.

A është Spacial Rend më i mirë në Pokémon Go?

Spacial Rend është lëvizja që duhet të zgjidhni nëse jeni duke u përpjekur të përfitoni sa më shumë nga ngjarjet specifike të takimeve ose duke bërë diçka si gjuetia me shkëlqim.

Gama e zgjeruar e takimeve është e dobishme në terma më të përgjithshëm sepse ju ndihmon të gjeni më shumë Pokémon pa pasur nevojë të punoni aq shumë. Për ngjarje si Dita e Komunitetit, kjo do t'ju lejojë të rrëmbeni më shumë takime gjatë kornizës kohore të kufizuar ndërsa dërgoni mesazhe të padëshiruara për Poké Balls—dhe kjo gjithashtu e bën më të mundshme që të gjeni një Shiny pasi do të kaloni më shumë takime unike. Mund të ofrojë gjithashtu lehtësim për lojtarët ruralë që përpiqen të gjejnë takime në zona të caktuara përreth ku jetojnë.

Në betejë, shtypja e Palkias Dragon/Water i jep asaj një avantazh ndaj Dialga-s kur bëhet fjalë për dobinë në ndeshjet e tipit, por Spacial Rend sjell më pak dëme sesa Roar of Time. Ky është një kompromis me të cilin do të duhet të merreni kur bëni një grup lëvizjeje, sepse ulja e dëmit nga diçka si Draco Meteor ju lejon të bëni më shumë presion mbi mburojat.

A është Roar of Time më i mirë në Pokémon Go

Roar of Time është mjeti më i fundit i bluarjes nëse jeni të aftë të planifikoni se kur të përdorni artikuj si Vezët me fat dhe Temjan për të rritur XP ose Stardust që merrni. Nëse i kaloni gjërat në kohën e duhur, mund t'i zgjasni ekstravagancat tuaja të evolucionit të Vezëve me fat ose bluarjet e Stardust për dy orë në të njëjtën kohë, duke e bërë më të lehtë se kurrë gjërat e kryera pa përdorur artikuj të shumtë.

Ky është gjithashtu një shans i shkëlqyeshëm për të zgjatur me lehtësi Daily Adventure Incense, duke ju lejuar të gjuani për takime të rralla të paraqitura brenda mekanikut të përditshëm. Nëse nuk keni arritur të kapni Galarian Articuno, Galarian Zapdos ose Galarian Moltres, ky Efekt Adventure mund të bëhet miku juaj i ri më i mirë ndërsa vazhdoni t'i gjurmoni.

Dialga mund të jetë pak më i situatës në beteja, por Roar of Time është një përmirësim për çdo grup lëvizjeje që mund të caktoni tipin Dragon/Steel. Ajo hap një vrimë në pothuajse çdo gjë që ju vendosni përpara, ndërsa ju godet tank në kthim.

Verdikti

Spacial Rend është më i mirë nëse jeni duke kërkuar për më shumë takime dhe Roar of Time ofron më shumë dobi nëse jeni gati të bluani XP ose dëshironi të përfitoni nga artikujt si Incense. Ato ofrojnë përfitime të krahasueshme në betejë, kështu që vendimi juaj mund të bazohet tërësisht në Efektet e Aventurës ose në cilin Legjendar të tipit Dragon preferoni.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme