Lajme

February 13, 2024

Si të zbarkoni anijen tuaj në kafkë dhe kocka: Këshilla dhe kufizime thelbësore

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Skull and Bones është një lojë që u ofron lojtarëve mundësinë të përjetojnë jetën pirate. Nga mbledhja e copave prej tetë deri tek blerja e një shumëllojshmërie anijesh, ka shumë për të eksploruar. Sidoqoftë, për të shijuar plotësisht lojën dhe për të zbuluar gjithçka që Kaa Mangrove dhe Telok Penjarah kanë për të ofruar, është e rëndësishme të dini se si të zbarkoni anijen tuaj.

Si të zbarkoni anijen tuaj në kafkë dhe kocka: Këshilla dhe kufizime thelbësore

Procesi

Për të zbritur dhe për të zbritur nga anija juaj në Skull and Bones, ju duhet t'i afroheni një posti, një strofull piratesh ose një anijembytjeje. Pasi të jeni afër njërit prej këtyre vendndodhjeve, prisni që njoftimi "zbarkimi" të shfaqet në ekranin tuaj. Pastaj, shtypni butonin e duhur të veprimit për të shkaktuar tranzicionin.

Këtu janë hapat që duhen ndjekur:

  1. Lundroni në varkën tuaj derisa të jeni afër një poste, strofull piratesh ose një anijembytje.
  2. Kërkoni mesazhin kërcyes "Zbarko" pranë fundit të ekranit tuaj.
  3. Mbani të shtypur butonin Circle në PlayStation, butonin B në Xbox ose butonin S në PC.
  4. Pas disa sekondash, loja do të bëhet e zezë dhe karakteri juaj do të shfaqet në tokë.

Kufizimet

Ndryshe nga lojërat e tjera pirate si Assassin's Creed IV: Black Flag dhe Sea of ​​Thieves, Skull and Bones kufizon kur mund të zbarkoni anijen tuaj. Ju thjesht nuk mund të hidheni sa herë që dëshironi. Për më tepër, ka disa veprime që mund të kryhen pa u larguar nga anija juaj, të tilla si korrja e burimeve.

Këshilla

  • Sigurohuni që të jeni mjaft afër bregut për të zbritur. Nëse jeni shumë larg, do të shihni një mesazh të thinjur që ju udhëzon të lundroni më afër.
  • Jini të kujdesshëm ndaj gabimeve të zbarkimit që mund t'ju lënë të bllokuar në këmbë pa aftësinë për t'u kthyer në varkën tuaj.
  • Mos harroni se nuk ka luftime përleshje në Skull and Bones, kështu që nuk ka nevojë për një shpatë.

konkluzioni

Të dini se si të zbarkoni anijen tuaj në Skull and Bones është thelbësore për të shijuar plotësisht lojën. Duke ndjekur hapat e përshkruar më sipër dhe duke mbajtur parasysh kufizimet dhe këshillat, do të jeni në gjendje të eksploroni gjithçka që ofron jeta pirate.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC
2024-04-10

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC

Lajme