Lajme

February 14, 2024

Si të rivendosni dhe rinisni në Infinite Craft: Pastrimi dhe rivendosja e tabelës së lojës

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Infinite Craft është një lojë shfletuesi e zhvilluar nga Neal.Fun që lejon lojtarët të krijojnë kombinime interesante duke përdorur elementë ose objekte të rastësishme. Sidoqoftë, ndonjëherë lojtarët mund ta gjejnë veten të përmbytur me sende të padobishme dhe në raste të tilla, bëhet e nevojshme të rivendosni tabelën e lojës. Ky artikull do t'ju udhëzojë se si të rivendosni dhe rinisni në Infinite Craft.

Si të rivendosni dhe rinisni në Infinite Craft: Pastrimi dhe rivendosja e tabelës së lojës

Pastrimi i Bordit

Një mënyrë për të rivendosur tabelën e lojës është duke e pastruar atë. Për ta bërë këtë, thjesht klikoni në ikonën e penelit të vendosur në këndin e poshtëm djathtas të sandbox. Është e rëndësishme të theksohet se nuk ka asnjë paralajmërim përpara se të pastroni tabelën, kështu që jini të kujdesshëm pasi të gjitha objektet e lidhura do të zhduken. Megjithatë, çdo recetë ekzistuese në shiritin anësor do të ruhet.

Rivendosja e Bordit

Një tjetër mundësi për të rivendosur tabelën e lojës është duke përdorur butonin Reset. Ky buton mund të gjendet në këndin e poshtëm majtas të sandbox. Kur klikoni në butonin Reset, një kërkesë do të shfaqet në krye të shfletuesit tuaj, duke ju paralajmëruar se jeni gati të filloni nga e para. Nëse vazhdoni, do të rivendoseni në fillim vetëm me elementët bazë: Uji, Zjarri, Era dhe Toka.

konkluzioni

Tani që dini si të rivendosni dhe rinisni në Infinite Craft, mund të eksploroni me besim bazën e gjerë të të dhënave të kombinimeve të lojës. Pavarësisht nëse zgjidhni të zbuloni receta të reja ose thjesht shijoni rastësinë e kombinimit të objekteve, Infinite Craft ofron mundësi të pafundme. Pra, vazhdoni, rivendosni tabelën nëse është e nevojshme dhe argëtohuni duke luajtur!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme