Lajme

February 14, 2024

Si të merrni kukulla Jack Frost në Persona 3 Reload

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Persona 3 Reload përmban kërkime të shkurtra anësore të quajtura Elizabeth Requests. Në një nga këto kërkesa, Elizabeth, shoqëruesja e dhomës Velvet, kërkon tre kukulla Jack Frost. Ky udhëzues do t'ju tregojë se si t'i merrni këto kukulla.

Si të merrni kukulla Jack Frost në Persona 3 Reload

Gjetja e kukullave Jack Frost

Për të përmbushur kërkesën e Elizabeth, ju mund t'i gjeni kukullat Jack Frost në makinën e vinçit përpara arcades në Paulownia Mall. Sidoqoftë, kukullat shfaqen si çmimi i paraqitur vetëm të premteve, të shtunave dhe të dielave. Në ditët e tjera, Banka Ganesha është shpërblimi.

Duke luajtur makinën e vinçit

Luajtja e makinës së vinçit nuk kërkon kohë dhe mund të bëhet pas shkollës ose në mbrëmje. Na u deshën vetëm dy përpjekje për të fituar secilën kukull, që kushton gjithsej 1200 ¥. Përvoja juaj mund të ndryshojë, por nuk ka gjasa që do t'ju duhet të shpenzoni të gjitha paratë tuaja. Kjo do të thotë që ju mund ta plotësoni shpejt kërkesën dhe të vazhdoni të maksimizoni lidhjet tuaja sociale.

Nuk ka kufi për kukulla

Nuk duket të ketë një kufi se sa kukulla Jack Frost mund të fitoni në një ditë. Edhe nëse ka një kufi, ai është më i lartë se tre kukullat që kërkohen për këtë kërkesë. Për më tepër, nuk keni nevojë të largoheni nga Paulownia Mall për të plotësuar kërkesën, pasi hyrja e dhomës Velvet ndodhet aty.

Dorëzimi i kukullave

Pasi t'i keni të tre kukullat, mund t'ia jepni Elizabeth-it dhe të merrni Fragmentet e Muzgut si shpërblim. Këto fragmente janë artikuj të vlefshëm në Tartarus, pasi ato hapin gjokset dhe ju lejojnë të rivendosni HP dhe SP të partisë suaj.

Rëndësia e Jack Frost

Ndërsa mund të keni tashmë Jack Frost-in tuaj, ia vlen të merrni një të tillë nëse nuk e keni tashmë. Jack Frost nevojitet për të krijuar King Frost në nivelin 34, i cili më pas mund të shkrihet në Black Frost për të zhbllokuar King and I Theurgy dhe për të përmbushur një kërkesë tjetër në të ardhmen. Black Frost është një tregtar i fuqishëm i dëmit magjik i specializuar në Ice and Darkness dhe të kesh një lidhje të lartë sociale me të në fillim mund të jetë e dobishme.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Gjysma e dytë e sezonit ALGS 2024: Një zhytje e thellë në fenomenin e sporteve
2024-06-02

Gjysma e dytë e sezonit ALGS 2024: Një zhytje e thellë në fenomenin e sporteve

Lajme