Lajme

February 13, 2024

Si të bashkoni Daisoujou me Regenerate 3 në Persona 3 Reload

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Në Persona 3 Reload, Elizabeth u cakton lojtarëve një sërë kërkesash dhe në kërkesën 72, lojtarët kanë për detyrë të bashkojnë një Daisoujou me aftësinë Regenerate 3. Kjo kërkesë është e shtata në serinë e fusionit të Elizabeth dhe është relativisht e drejtpërdrejtë në krahasim me të tjerët. Për të plotësuar këtë kërkesë, lojtarët duhet të kenë dy Personat e duhur dhe të jenë të paktën në nivelin 59.

Si të bashkoni Daisoujou me Regenerate 3 në Persona 3 Reload

Për të bashkuar një Daisoujou me Regenerate 3, lojtarët ose mund të bashkojnë Personat drejtpërdrejt ose të përdorin një kartë aftësish. Kartat e aftësive për Regenerate 3 mund të gjenden në Tartarus ose të blihen nga Mayoido Antiques. Rekomandohet të kopjoni një kartë aftësish në faltoren Inari në Naganaki gjatë ditës përpara se ta përdorni.

Nëse lojtarët zgjedhin të bashkojnë Personat drejtpërdrejt, rekomandohet të përdorni një Persona Suzaku (55). Suzaku mëson Regenerate 3 në nivelin 56, kështu që lojtarët mund ta marrin lehtësisht aftësinë nëse kanë biseduar me Bebe dhe janë renditur në Lidhjen Sociale të Temperance. Suzaku mund të merret duke bashkuar Rangda dhe Succubus. Nëse lojtarët nuk i kanë këto Persona të saktë, ata mund të provojnë të përdorin të tjerë nga e njëjta Arcana në një nivel të ngjashëm.

Pasi lojtarët të kenë bashkuar me sukses një Daisoujou me Regenerate 3, ata duhet të largohen nga Dhoma Velvet dhe të flasin me Elizabeth përpara se të vazhdojnë në grupin tjetër të kërkesave.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme