Sezoni i fshehtë 2: Gjithçka e njohur deri më tani

Lajme

2022-02-17

Kushdo që është i njohur me bastet sportive në internet do të jetë i vetëdijshëm se League of Legends luan një rol të madh në këtë komunitet. Loja është baza për disa turne të profilit të lartë ku mund të vihet bast. Lexuesit mund të shikojnë EsportRanker për më shumë informacion mbi këtë temë. Megjithatë, jo të gjithë lojtarët e fatit do të dinë për serinë e njohur nga kritikët, spinoff, Arcane, LoL.

Sezoni i fshehtë 2: Gjithçka e njohur deri më tani

Sezoni i parë u publikua në fillim të nëntorit 2021 në platformën Netflix. Ky animacion ndjek motrat Vi dhe Jinx teksa gjenden në palët kundërshtare në një konflikt midis qyteteve Zaun dhe Piltover. Pavarësisht se sezoni i parë përfundoi mjaft kohët e fundit, tashmë ka një zhurmë të madhe në internet rreth publikimit të sezonit 2 të Arcane.

Pse do t'u tërheqë lojtarëve të fatit?

Shfaqja me siguri do të kënaqë këdo që kënaqet Bastet esport të League of Legends pasi përmban elemente të shumta të dallueshme. Hulumtimi është i rëndësishëm kur vendosni këto lloj bastesh. Nëse lojtarët e bixhozit shikojnë Arcane, kjo mund të ndihmojë për të përmirësuar taktikat e tyre. Ata madje mund të zgjedhin disa këshilla të basteve online esport nga forumet e fokusuara në shfaqje.

Ndërsa komploti i Arcane s2 mund të spekulohet vetëm mbi të, ka të ngjarë të zgjidhë varësen e shkëmbinjve që përfundoi sezonin e parë. Ky ishte kulmi i tre akteve që ndihmuan në ndërtimin e njohurive të gjetura në lojën e League of Legends. Ndonjëherë faqet e basteve elektronike do t'i informojnë kumarxhinjtë për këtë njohuri, në mënyrë që ata të kuptojnë më mirë narrativën dhe të bëjnë baste depërtuese.

Data e lëshimit

Fatkeqësisht, Riot Games nuk u ka thënë fansave se kur ka të ngjarë të dalë sezoni 2. Kushdo që shpreson të dijë fatet e Vi dhe Jinx do të duhet të presë tani. I vetmi konfirmim deri tani është se do të ndodhë por jo në vitin 2022. Duhet theksuar se sezoni 1 u deshën gjashtë vjet për t'u bërë. Megjithatë, meqenëse Arcane është bërë një sukses fenomenal, prodhimi i episodeve të ardhshme mund të përshpejtohet.

Kush qëndron pas shfaqjes?

Arcane u krijua nga Christian Linke dhe Alex Yee. Për sezonin e dytë Fortice Productions është bërë studio kryesore e animacionit. Prodhuesit e rinj të njoftuar përfshijnë Brandon Beck, Jane Chung, Thomas Vu dhe Marc Merrill. Linke dhe Yee kanë deklaruar se po punojnë shumë për të ofruar episode të reja për fansat.

Riot Games kishte planifikuar që ai të ishte një shfaqje Netflix me shumë sezone që në fillim. Kjo ishte përpara se të bëhej një nga pjesët më të njohura të televizionit në Netflix. Mbetet për t'u parë nëse përmbajtja për sezonin 2 tashmë ka përfunduar. Ndërkohë, tifozët e basteve në internet mund të marrin rregullimin e tyre të League of Legends duke parë turne.

A do të anulohet shfaqja?

Kjo ka shumë pak gjasa të ndodhë përpara se të mbarojë sezoni 2. Është e vërtetë që Netflix herë pas here ka tërhequr prizën për shfaqjet e njohura shumë për të shqetësuar abonentët. Megjithatë, tashmë ka dalë një traileri për sezonin e ardhshëm. Nuk jep shumë informacion mbi narrativën. Dëgjohen zërat e Caitlyn, Vi, Jinx dhe një personazhi të ri. Kjo sigurisht që do të gjenerojë edhe më shumë zhurmë dhe kërkesë për vazhdimin e Arcane.

Të rejat e fundit

Bazat e basteve Fortnite
2023-03-30

Bazat e basteve Fortnite

Lajme

Promocion i kazinosë

1xBet:Deri në 1500 € + 150 rrotullime falas
Luaj tani
22BET
22BET:Deri në 600 dollarë
Loot.bet
Loot.bet:Merrni bonusin tuaj të depozitës prej 100 €

Mos i humb këto oferta me bonus

1xBet
1xBet
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Merr bonusin1xBet komento
22BET
22BET
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Merr bonusin22BET komento
Loot.bet
Loot.bet
100 € Bonus depozite
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Merr bonusinLoot.bet komento
Close