Lajme

October 29, 2023

Sezoni i Call of Duty League 2024: Fundi i sezonit të gjatë jashtë sezonit dhe programi emocionues i zbuluar

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Sipas një raporti të fundit, jashtë sezonit të Call of Duty League më në fund po i vjen fundi. Lojtarët profesionistë të COD e kanë pritur me padurim fillimin e sezonit të ri, pasi janë pa konkurrencë në pesë muajt e fundit. Ndërsa disa lojtarë kanë luajtur lojëra të tjera për të mbushur boshllëkun, pritshmëria për sezonin e Call of Duty League 2024 është duke u ndërtuar.

Sezoni i Call of Duty League 2024: Fundi i sezonit të gjatë jashtë sezonit dhe programi emocionues i zbuluar

Sezoni i gjatë jashtë

Jashtë sezonit në skenën e esportit Call of Duty është një çështje e përsëritur. Pas kampionatit të Call of Duty League, zakonisht ka një periudhë heshtjeje pa asnjë turne që luhet. Jashtë sezoni i këtij viti u mbush pjesërisht nga World Series of Warzone, por nuk mjaftoi për të kënaqur shpirtin konkurrues të lojtarëve.

Programi CDL 2024

Jacob Hale, një reporter i shquar i Call of Duty, së fundmi postoi një raport në Twitter duke përshkruar orarin për sezonin e Call of Duty League 2024. Ndërsa burimet nuk janë konfirmuar, Hale ka një histori të fortë me lajmet e esports Call of Duty. Sipas raportit të tij, sezoni do të përbëhet nga katër turne të mëdha dhe një kampionat. Këtu janë datat:

  • Majori I: Kualifikuesit nga 8 dhjetor deri më 21 janar, LAN nga 25 deri më 28 janar
  • Majori II: Kualifikuesit nga 16 shkurt deri më 17 mars, LAN nga 21 deri më 24 mars
  • Majori III: Kualifikuesit nga 12 prilli deri më 12 maj, LAN nga 16 deri më 19 maj
  • Majori IV: Kualifikuesit nga 24 maj deri më 16 qershor, LAN nga 20 deri më 23 qershor
  • Kampionati: 11 deri më 14 korrik

Hale gjithashtu përmendi se Major I do të luhet në Boston në janar, gjë që mund të krijojë kushte interesante të motit. Ai theksoi se ngjarjet LAN do të kenë më shumë peshë sesa garat online.

Njoftimi Zyrtar

Njoftimi zyrtar për sezonin e Call of Duty League 2024 pritet të bëhet më 2 nëntor nga Activision Blizzard. Ky njoftim do të konfirmojë nëse orari i përshkruar nga Jacob Hale është legjitim.

Liga Prestigjioze Call of Duty

Call of Duty League është turneu më prestigjioz në skenën e esports Call of Duty. Është vendi ku kurorëzohen kampionët e botës dhe garojnë ekipet e nivelit të lartë. Sezonin e kaluar, New York Subliners doli si kampionë tre herë, duke fituar Major I, Major V dhe kampionatin e Call of Duty League. Këtë sezon ka pritshmëri të mëdha për skuadrën, por ata do të përballen me konkurrencë të fortë nga skuadrat e tjera.

Për më shumë lajme për Call of Duty esports, qëndroni të sintonizuar në Esports.net.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC
2024-04-10

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC

Lajme