Lajme

October 27, 2023

Scout LNG reflekton mbi fitoren dhe shikon përpara në Worlds 2023

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Pasi sigurova një vend në fazën e nokautit me një fitore kundër KT Rolster, pata mundësinë të flas me LNG Scout për serinë dhe performancën e ekipit në Worlds 2023.

Scout LNG reflekton mbi fitoren dhe shikon përpara në Worlds 2023

Duke reflektuar mbi serinë

Megjithë fitoren kundër numrit 3 të LCK, Scout shprehu pakënaqësinë e tij me paraqitjen e hershme të skuadrës në lojë gjatë tre ndeshjeve. Ai e vlerësoi atë me 5 nga 10, duke theksuar nevojën për përmirësim.

Në ndeshjen e parë, LNG luftoi fillimisht, por arriti të kthente valën me një thirrje baroni të ekzekutuar mirë dhe një luftë ekipore që ndryshonte lojën. Scout vlerësoi GALA-n, bot laner, për thirrjen vendimtare dhe vlerësoi përcaktimin e tij të shkëlqyer.

Megjithatë, KT Rolster u kthye në lojën e dytë, duke përfituar nga betejat e hershme të lojës LNG. Scout pranoi përpjekjet e ekipit për të adresuar këto çështje në draftin për ndeshjen e tretë dhe theksoi rëndësinë e të qenit më i fokusuar në ndeshjen e hershme.

Ngritja në mes të lojës

Pavarësisht nga vrasjet e hershme të KT, LNG shfaqi forcën e tij në ndeshjet ekipore në mes të lojës. Duke përdorur përbërjen e tyre të ekipit, ata ekzekutuan kombinime të qëndrueshme dhe krijuan një epërsi të pakapërcyeshme që kundërshtarët e tyre nuk mund ta rikuperonin.

Mendime mbi formatin zviceran dhe ndeshjet e ardhshme

Si një veteran me përvojë me gjashtë paraqitje në Kampionatin Botëror, Scout ndau këndvështrimin e tij për formatin e ri zviceran. Ai hodhi poshtë nocionin se ndryshon dukshëm nga fazat e mëparshme të grupeve, duke pohuar se ekipet e forta do të mbizotërojnë ende.

Me vendin e tyre të siguruar në çerekfinale, LNG pret raundin e 5-të të fazës zvicerane për të përcaktuar kundërshtarin e tyre. Kur u pyet për kundërshtarin e tij të preferuar dhe meta aktuale të Botës, Scout shprehu besimin në potencialin e tyre për të mposhtur çdo ekip në çerekfinale. Ai pranoi se rregullimi aktual mund të mos jetë i favorshëm për ta, por mbeti optimist për tejkalimin e tij.

Kontributi i Skautëve në Skuadrën LNG

Përvoja dhe njohuritë e Scout, të fituara nga të jetuarit në Kore për një pjesë të konsiderueshme të jetës së tij, kanë qenë të paçmueshme për skuadrën LNG. Ai trajton në mënyrë aktive çështjet dhe angazhohet në diskutime me ekipin, duke ofruar udhëzime dhe mbështetje.

Ballafaqimi me presionin dhe stresin

Pavarësisht sjelljes së tij të qetë, Scout ndau strategjitë e tij për menaxhimin e presionit dhe stresit. Atij i pëlqen të shikojë video argëtuese dhe të dëgjojë muzikë si një mjet relaksimi, duke shmangur dramat televizive.

konkluzioni

Vendosmëria e LNG Scout dhe pritshmëritë e larta për përmirësim janë të dukshme në reflektimet e tij mbi serinë kundër KT Rolster. Me synimin e tyre në gjysmëfinale, LNG është i përqendruar në përmirësimin e formës së tyre dhe tejkalimin e çdo sfide që u del përpara.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC
2024-04-10

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC

Lajme