Lajme

February 15, 2024

Rregullimi i defektit të kërkimit të pavdekshëm të Perandorisë në epokën e fundit: Zgjidhje të shpejta për t'u rikthyer në rrugën e duhur

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Në Epokën e Fundit, shumica e kërkimeve janë të drejtpërdrejta dhe mund të kryhen pa asnjë problem. Sidoqoftë, ekziston një kërkim i quajtur kërkimi i Perandorisë së Pavdekshme që ka një gabim që i pengon lojtarët ta përfundojnë atë. Për fat të mirë, ka disa zgjidhje për të rregulluar këtë defekt.

Rregullimi i defektit të kërkimit të pavdekshëm të Perandorisë në epokën e fundit: Zgjidhje të shpejta për t'u rikthyer në rrugën e duhur

Takimi me Bug

Kur lojtarët ndeshen me problemin në kërkimin e Perandorisë së Pavdekshme, zakonisht ndodh pasi të flasin me Outcast Seer. Në vend të një zënke, asgjë nuk lind, duke bërë që lojtarët të bredhin nëpër zonë në kërkim të një zgjidhjeje.

Zgjidhja e defektit

Ekzistojnë tre mënyra kryesore për të rregulluar defektin e kërkimit të Perandorisë së Pavdekshme në Epokën e Fundit:

  1. Lëvizni në zonën tjetër në hartë, Kulla e rënë. Me të hyrë në këtë zonë të re, kërkimi i Perandorisë së Pavdekshme do të përfundojë automatikisht.
  2. Kthehuni në një zonë shefi të mëparshëm dhe luftoni përsëri me ta. Kjo është raportuar si një rregullim funksional nga disa lojtarë në një temë të Reddit duke diskutuar përparimin përmes kërkimit të Perandorisë së Pavdekshme.
  3. Nëse zgjidhjet në lojë nuk funksionojnë, provoni të ri-login. Rinisja e Last Epoch tre ose katër herë ka qenë e njohur për të zgjidhur defektin e kërkimit të Perandorisë së Pavdekshme.

Konsiderata Shtesë

Vlen të përmendet se disa lojtarë e kanë rregulluar këtë defekt duke u bashkuar me partitë e të tjerëve në Epokën e Fundit. Megjithatë, tre zgjidhjet e përmendura më sipër duhet të jenë të mjaftueshme për t'ju kthyer në rrugën e duhur. Për më tepër, është e rëndësishme të kontrolloni statusin e serverit të lojës përpara se të provoni ndonjë rregullim, pasi elementë të tjerë mund të preken gjithashtu kur serverët e Last Epoch nuk funksionojnë. Nëse serverët nuk janë funksionalë, do t'ju duhet të prisni që Lojërat e Orës së Njëmbëdhjetë t'i kthejnë ato përsëri në linjë.

konkluzioni

Nëse hasni në defektin e kërkimit të Perandorisë së Pavdekshme në Epokën e Fundit, mos u shqetësoni. Duke ndjekur hapat e përshkruar më sipër, mund ta zgjidhni shpejt problemin dhe të vazhdoni udhëtimin tuaj në lojë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme