Lajme

February 13, 2024

Rregullime të reja të armëve dhe rregullime të lojës në përditësimin e Call of Duty: Modern Warfare 3

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Një përditësim i vogël për Call of Duty: Modern Warfare 3 është lëshuar, duke sjellë disa ndryshime në armë dhe rregullime të gabimeve për shumë lojtarë. Ky përditësim konsiderohet i vogël në krahasim me shtesat e reja të përmbajtjes së ardhshme.

Rregullime të reja të armëve dhe rregullime të lojës në përditësimin e Call of Duty: Modern Warfare 3

Cfare ka te re

Këtu janë ndryshimet kryesore në përditësimin e sotëm MW3 dhe Warzone:

 • Ndryshimet dhe balancimi i armëve
  • TAQ Evolvere LMG është modifikuar për të dalluar më mirë llojet e municioneve 7.62 dhe 5.56. 7.62 ofron gjuajtje të ngadaltë dhe të saktë në distancë të gjatë, ndërsa 5.56 favorizon agresionin dhe stilet e lojës me vrap dhe armë.
  • Striker 9 SMG është rregulluar ndjeshëm për të përmirësuar kontrollin gjatë gjuajtjes. Për më tepër, lojtarët tani mund të synojnë pamjet duke rrëshqitur.
  • Kompleti JAK Tyrant 762 për pushkën snajper Longbow është goditur, duke reduktuar kohën e shikimit të synimit, duke rritur shpejtësinë e lëvizjes së synimit poshtë shikimit dhe duke siguruar një përfitim prej 30 për qind të reduktimit të zjarrit.
 • Ndryshimet e renditura të Play
  • Pushkët snajper janë kufizuar dhe hequr nga grupi i armëve në Ranked Play.
 • Rregullime të modalitetit të zombies
  • Rregullime të ndryshme janë bërë në modalitetin Zombies, duke përfshirë adresimin e një problemi me PhD Flopper.

konkluzioni

Ndërsa ky përditësim mund të jetë i vogël për sa i përket përmbajtjes, ai sjell ndryshime të rëndësishme në ekuilibrin e armëve dhe mekanikën e lojës. Lojtarët tani mund të shijojnë kontroll të përmirësuar dhe strategji të reja me armët e modifikuara. Për më tepër, heqja e pushkëve snajper nga Ranked Play do të krijojë një dinamikë të ndryshme për ndeshjet konkurruese. Sigurohuni që të përditësoni lojën tuaj për të përjetuar këto ndryshime. Për më shumë detaje, referojuni shënimeve të plota të patch-it në faqen e internetit Call of Duty.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme