Lajme

February 15, 2024

Riparimi i përgjithshëm i Destiny 2 PvP Sandbox: Balancim dhe përditësime të lojës së bazuar në aftësi

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Që nga prezantimi i iniciativave si Crucible Labs, ndihej e pashmangshme që PvP e Destiny 2 një ditë do të merrte një ripunim gjithëpërfshirës. Hapi i parë në atë udhëtim mbërrin me Përditësimin 7.3.5 më 5 Mars, ku çdo gjë nga shëndeti i lojtarëve deri tek ekonomia e municioneve po ndryshon.

Riparimi i përgjithshëm i Destiny 2 PvP Sandbox: Balancim dhe përditësime të lojës së bazuar në aftësi

Riparimi i kutisë së rërës së Crucible

Riparimi i ardhshëm i sandbox i Crucible synon të adresojë shkaqet rrënjësore të çështjeve që kanë pllakosur përvojën PvP të Destiny 2. Ekipi PvP Strike ka përshkruar një sërë përditësimesh të krijuara për të përmirësuar lojën e përgjithshme.

Qëllimet e përditësimeve

Ekipi i Strike ka vendosur tre synime kryesore për përditësimet e ardhshme:

  1. Përmirësoni të kuptuarit e lojtarëve për sekuencën e ngjarjeve që çuan në vdekjen e tyre në një ndeshje.
  2. Ndryshoni kutinë e rërës së armëve për të llogaritur përmirësimin në aftësitë e përgjithshme të lojtarit.
  3. Zvogëloni sasinë e opsioneve me shpërblim të lartë me rrezik të ulët të disponueshme për lojtarët dhe bëjeni zotërimin e armëve kryesore një kërkim aspirativ.

Ndryshimet në shëndetin e lojtarit

Për të arritur këto qëllime, shëndeti i lojtarëve po rritet nga 70 në 100, duke siguruar më shumë granularitet për balancimin e lojës dhe uljen e vdekshmërisë relative të elementëve të shumtë të sandbox.

Ftohja e aftësisë

Ftohjet e aftësive në PvP do të penalizohen, me një dënim prej 15 për qind për ftohjet e përleshjes, granatës dhe aftësive të klasës, dhe një dënim prej 20 për qind për ftohjet super. Megjithatë, përleshjet dhe aftësitë super do të marrin adhurues të dëmtimit për të kompensuar shëndetin e rritur të lojtarit dhe kohën e reduktuar të përdorimit.

Ndryshimet në Armët Primare

Armët primare do t'i nënshtrohen ndryshimeve të ndryshme për të ribalancuar tavanet e tyre të aftësive. Dëmtimi kritik i të gjitha armëve kryesore, përveç harqeve, do të rritet. Topave të dorës dhe SMG-ve do t'u zvogëlohet dëmtimi i goditjes në trup, duke theksuar rëndësinë e saktësisë.

Ndryshimet në Armët Speciale dhe të Rënda

Armët speciale dhe të rënda gjithashtu do të përditësohen për t'u lidhur me ndryshimet në shëndetin e lojtarit. Dëmtimi bazë i pushkëve gjurmë, pushkëve të gjahut, pushkëve të shkrirë dhe glaives do të rritet. Glaives do të marrin 20 për qind kundër dëmtimit të predhës dhe 16 për qind ndaj dëmtimit të përleshjes. Mitralozët në slotin Heavy do të marrin një rritje prej 20 për qind të dëmit, ndërsa granatahedhësit e rëndë do të nervozohen me pesë për qind në dëmtimin e tyre të shpërthimit.

Ekonomia speciale të municioneve

Ekonomia e municioneve speciale do të pësojë një ndryshim të rëndësishëm. Lojtarët do të fillojnë çdo ndeshje me dy vrasje municionesh speciale, por nuk do të riprodhohen më me më shumë gjatë gjithë ndeshjes. Municion special do të jepet përmes një sistemi të bazuar në pikë, duke inkurajuar vrasje, asistime dhe lojë objektive. Vrasjet me armë speciale dhe të rënda nuk do të kontribuojnë në matës dhe municionet speciale nuk do të bien më në vdekje.

Përditësimet e ardhshme

Riparimi i sandboxit është vetëm fillimi. Ekipi PvP Strike planifikon të bëjë ndryshime shtesë bazuar në reagimet e lojtarëve. Më shumë njoftime në lidhje me shpërblimet, akordimin e modalitetit të lojës dhe krijimin e ndeshjeve priten në javët në vijim.

konkluzioni

Me riparimin e ardhshëm të sandbox dhe përditësimet specifike të balancimit, PvP e Destiny 2 është vendosur të hyjë në një epokë të re. Lojtarët mund të presin me padurim një përvojë më të ekuilibruar dhe të bazuar në aftësi. Shënoni kalendarët tuaj për 5 Mars dhe përgatituni të zhyteni në ndryshimet emocionuese!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme