Lajme

October 29, 2023

Ringmaster: Heroi i ri i Dota u zbulua në TI12

Liam Fletcher
WriterLiam FletcherWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Valve ka njoftuar zyrtarisht ardhjen e një heroi të ri të Dota, Ringmaster, në TI12. Edhe pse detajet janë të pakta për momentin, më shumë informacione pritet të zbulohen në muajt në vijim.

Ringmaster: Heroi i ri i Dota u zbulua në TI12

Ringmaster - Hero i ri

Në një video të publikuar pak përpara finales së madhe të TI12, Valve konfirmoi se Ringmaster do të dalë në fillim të vitit 2024. Videoja shfaq Axe në një pyll drithërues me temë cirku, duke ndjekur një zvarritje mekanike të xhunglës së cirkut. Kjo ka çuar në spekulime se heroi i ri mund të ketë një element kurthi. Në fund, Axe u josh në një lojë Test Your Strength dhe u vra me shpejtësi nga Ringmaster që doli nga një strukturë e ngjashme me Iron Maiden.

Roli i Heroit të Ri Dota

Imazhi promovues për Ringmaster përmban një temë cirku dhe tallet me disa heronj duke përfshirë Monkey King, Kunkka, Axe, Mirana dhe Keeper of the Light. Ndërsa kjo nuk jep shumë të dhëna, sugjeron që Ringmaster ka të ngjarë të jetë një hero i përleshjes, ndoshta me krahë mekanikë të zgjatur. Duke pasur parasysh se heroi i mëparshëm, Muerta, ishte një inteligjencë e larmishme, fansat e Dota mund të parashikojnë një hero të ri përleshjeje.

Valve ka plane emocionuese për fansat e Dota në vitin e ardhshëm dhe vetëm koha do të zbulojë shtrirjen e plotë të ndryshimeve.

Të rejat e fundit

Optimizoni lojën tuaj VALORANT me Crosshairs qesharake
2023-11-26

Optimizoni lojën tuaj VALORANT me Crosshairs qesharake

Lajme