Lajme

February 12, 2024

Ringjallja e Seraphine: Një përçarje në Meta të League of Legends

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Seraphine, kampionia me flokë rozë, është shfaqur sërish në pozicionin ADC, duke shkaktuar një përçarje në metën e League of Legends. Me një normë fitimi prej rreth 54 për qind në të gjitha Elos, Seraphine ka dëshmuar të jetë një forcë e fuqishme në korsinë e robotëve.

Ringjallja e Seraphine: Një përçarje në Meta të League of Legends

Ndryshimet në Meta

Patch 14.2 i solli nervat në strategjinë e mbështetjes së dyfishtë që kishte dominuar lojën që nga fillimi i sezonit 2024. Ky ndryshim i zhvendosi magjistarët larg rolit të ADC dhe u kthye në pozicionin mbështetës. Sidoqoftë, Seraphine, e cila ekspozoi strategjinë jo të shëndetshme, ka fleksibilitetin për të adoptuar një ndërtim më të fokusuar në sulm, që magjistarët e tjerë nuk mund ta bëjnë me efikasitet.

Përparësitë e Serafinës

Aftësitë e Serafinës për pastrimin e valëve kanë qenë një faktor kyç në suksesin e saj si ADC. Aftësitë e saj dëmtuese mund të shkaktojnë dëme në objektiva të shumtë dhe kur kombinohen me pasivin e saj, ajo mund të pastrojë shpejt minionët që bllokojnë rrugën e saj. Kjo hap strategji të ndryshme korsie bot, të tilla si lejimi i mbështetjes së saj për të bredhur lirshëm ose zhytja e armiqve me ndihmën e xhunglës së saj.

Nerfet e mundshme

Nëse shkalla e fitimit të Seraphine mbetet e lartë, ajo mund të përfshihet në listën e nervave për Patch 14.4. Megjithatë, balancimi i saj është sfidues për shkak të aftësisë së saj për t'u luajtur në tre role. Më shumë informacion rreth ndryshimeve në Patch 14.4, duke përfshirë ngjarjen e Vitit të Ri Hënor dhe lëkurat e reja prej Porcelani, pritet të zbulohen së shpejti.

konkluzioni

Ringjallja e Seraphine në pozicionin ADC ka shkaktuar bujë në metën e League of Legends. Aftësitë e saj unike dhe fleksibiliteti e bëjnë atë një kampione të jashtëzakonshme. Pavarësisht nëse ajo do të nervozohet apo jo, ndikimi i saj në lojë nuk mund të injorohet.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC
2024-04-10

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC

Lajme