Lajme

February 13, 2024

Renditja e shkopinjve më të mirë në veshje: Zgjidhni me mençuri për fuqinë maksimale

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Shkopinjtë janë një nga armët më efikase dhe më të dobishme në Enshrouded. Ato ofrojnë dëmtime të besueshme dhe të forta, nuk kërkojnë municion dhe lejojnë sulme efikase me rreze të gjatë. Pavarësisht nëse një shkop përputhet apo jo me ndërtimin e klasës suaj, në përgjithësi rekomandohet të keni një të tillë në dorë për çdo situatë që mund ta kërkojë atë.

Renditja e shkopinjve më të mirë në veshje: Zgjidhni me mençuri për fuqinë maksimale

Renditja e shkopinjve më të mirë

Këtu janë shtatë shkopinjtë më të fortë në Enshrouded, të renditura në bazë të fuqisë dhe efektivitetit të tyre:

7) Shkop përvëlues

 • Dëmi: 47
 • Zhblloko: Plaçkë gjoks dhe plaçkë shefi
 • Qëndrueshmëria: 250
 • Statistikat shtesë: +Dy rigjenerim mana, 11 për qind mbingarkesë dhe shpejtësi sulmi 0,6 sekonda.

Shkopi përvëlues është një opsion i besueshëm për ata që kërkojnë dëmtime të forta me bazë zjarri. Funksionon mirë me çdo lloj ndërtimi të bazuar në magji, duke e bërë atë një zgjedhje të gjithanshme.

6) Shkop ritual i stuhisë

 • Dëmi: 64
 • Zhblloko: Plaçkë gjoksi
 • Qëndrueshmëria: 300
 • Statistikat shtesë: + Një rigjenerim mana, 20 për qind mbingarkesë dhe shpejtësi sulmi 0,6 sekonda.

Ritual Tempest Wand është i specializuar në dëmtimin e goditjes dhe është veçanërisht efektiv kur kombinohet me aftësitë e klasës që rrisin këtë lloj dëmtimi.

5) Shkop nxënësi

 • Dëmi: 104
 • Zhblloko: Plaçkë gjoksi
 • Qëndrueshmëria: 250
 • Statistikat shtesë: +Dy rigjenerim mana, mbingarkesë 10 përqind dhe shpejtësi sulmi 0,6 sekonda.

Apprentice Wand shkëlqen në dëmtimin e akullit dhe është një opsion i shkëlqyeshëm për lojtarët e lojërave të hershme. Ndërsa mund të mos merrni një version të fortë menjëherë, ia vlen të njiheni me këtë shkop për të përcaktuar nëse i përshtatet ndërtimit të klasës suaj.

4) Helix

 • Dëmi: 115
 • Zhblloko: Plaçkë gjoksi
 • Qëndrueshmëria: 300
 • Statistikat shtesë: 19 përqind mbingarkesë, + një rigjenerim mana dhe shpejtësi sulmi 0,6 sekonda.

Helix është një shkop brutale që shkakton dëme nga Shroud. Ai ofron një stil unik të lojës që mbështetet në aspektet Shroud të lojës.

3) Shkopi me bërthamë të ngrirë

 • Dëmi: 140
 • Zhblloko: Plaçkë gjoks dhe plaçkë shefi
 • Qëndrueshmëria: 250
 • Statistikat shtesë: +Dy rigjenerim mana, 11 për qind mbingarkesë dhe shpejtësi sulmi 0,6 sekonda.

Frozen Core Wand është një tjetër opsion i fuqishëm i bazuar në akull. Mund të merret përmes gjoksit ose si një rënie nga shefat, duke e bërë relativisht më të lehtë për t'u marrë në krahasim me armë të tjera të forta.

2) Shkop i ndritshëm

 • Dëmi: 137
 • Zhblloko: Plaçkë gjoksi
 • Qëndrueshmëria: 260
 • Statistikat shtesë: 13 për qind mbingarkesë, shpejtësi sulmi 0,6 sekonda dhe rigjenerim + një mana.

Shkopi ndriçues është shkopi më i fuqishëm i zjarrit në dispozicion. Ai jo vetëm që shkakton dëme të forta, por gjithashtu krenohet me një dizajn vizual mbresëlënës.

1) Shkop kërcitës

 • Dëmi: 155
 • Zhblloko: Plaçkë gjoksi
 • Qëndrueshmëria: 250
 • Statistikat shtesë: +Dy rigjenerim mana, mbingarkesë 10 përqind dhe shpejtësi sulmi 0,6 sekonda.

Shkopi kërcitës ofron rezultatin më të lartë të dëmtimit midis të gjitha shufrave. Ndërsa preferencat personale mund të ndryshojnë, nëse dëmtimi maksimal është prioriteti juaj, kjo është arma për ju.

Zgjedhja e shkopit të duhur

Tani që i njihni shkopinjtë më të mirë në Enshrouded, është e rëndësishme të merrni parasysh me kujdes ndërtimin e klasës dhe stilin e lojës kur zgjidhni një shkop. Eksperimentoni me shufra të ndryshme për të gjetur atë që plotëson aftësitë tuaja dhe përmirëson përvojën tuaj të përgjithshme të lojës.

Mbani mend, një shkop është vetëm një pjesë e enigmës. Për të krijuar një ndërtim të vërtetë të shkëlqyer të personazheve, sigurohuni që të merrni gjithashtu armë dhe forca të blinduara legjendare që bashkohen mirë me shkopin tuaj të zgjedhur.

Zgjidhni me mençuri dhe bëhuni sa më të fuqishëm në Enshrouded!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme