Lajme

February 14, 2024

Qëndroni të informuar: Statusi dhe përditësimet e serverit të epokës së fundit

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Last Epoch, loja e njohur online, do të largohet nga aksesi i hershëm dhe do të ketë një lançim të plotë më 21 shkurt. Ndërsa loja përgatitet për publikimin e plotë, do të ketë mirëmbajtje të planifikuar dhe ndërprerje të mundshme të serverit. Nëse dëshironi të qëndroni të përditësuar për statusin e serverit dhe të raportoni ndonjë problem, ja çfarë duhet të dini.

Qëndroni të informuar: Statusi dhe përditësimet e serverit të epokës së fundit

Koha e planifikuar e ndërprerjes së serverit

Përpara nisjes së plotë më 21 shkurt, Last Epoch do të përjetojë ndërprerjen e planifikuar të serverit më 14 shkurt nga ora 08:00 deri në ora 10:00 CT. Gjatë kësaj kohe, loja nuk do të jetë e aksesueshme. Megjithatë, pasi të përfundojë periudha e planifikuar, versioni i aksesit të hershëm të lojës do të kthehet.

Përditësimet e statusit të serverit

Për të kontrolluar statusin e serverëve të epokës së fundit, mënyra më e mirë është të përdorni platformat e mediave sociale. Mund të ndiqni llogarinë zyrtare X (dikur Twitter) ose të bashkoheni në kanalin zyrtar Discord për të marrë përditësimet më të fundit. Zhvilluesit do të njoftojnë çdo kohë të planifikuar mirëmbajtjeje përmes këtyre platformave. Nëse ka ndonjë problem që shkakton rënien e serverëve, këto platforma do të jenë vendi i parë ku do të diskutohen problemet. Kjo do të thotë që mund të zbuloni shpejt statusin e serverit.

Raportimi i çështjeve të serverit

Nëse hasni ndonjë problem me serverin Last Epoch, platformat e sipërpërmendura të mediave sociale janë gjithashtu mënyra më e mirë për të raportuar problemet dhe për të kërkuar mbështetje. Nëse jeni duke përjetuar probleme, por nuk raportohen probleme nga komuniteti, ka të ngjarë që problemi të jetë në fundin tuaj. Sigurohuni që të kontrolloni lidhjen dhe cilësimet tuaja përpara se të raportoni.

Qëndroni të informuar për statusin e serverit të Epokës së Fundit dhe shijoni një përvojë të qetë lojrash!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme