Lajme

February 15, 2024

Pushtoni luftën sfiduese të shefit me Bahamut Versa në Granblue Fantasy: Relink

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Granblue Fantasy: Relink paraqet një luftë intensive të shefit me Bahamut Versa, shefin e fundit të historisë kryesore. Ky takim mund të jetë sfidues, por me strategjitë dhe përgatitjet e duhura, ju mund të dilni fitimtar. Këtu janë disa këshilla dhe këshilla për t'ju ndihmuar të mposhtni Bahamut Versa dhe të plotësoni Granblue Fantasy: Relink.

Pushtoni luftën sfiduese të shefit me Bahamut Versa në Granblue Fantasy: Relink

Përbërja e Partisë

Ndërsa nuk ka një përbërje përfundimtare partie për luftën Bahamut Versa, është e rëndësishme të sillni një ekip të ekuilibruar që mund të dëmtojë, shërojë dhe të ofrojë mbështetje. Personazhi kryesor Gran/Djeeta është i detyrueshëm për luftën dhe mund të shkëlqejë si një tregtar dëmi dhe një personazh shërues/mbështetës. Personazhet si Cagliostro, Zeta, Charlotta dhe Lancelot janë gjithashtu zgjedhje të shkëlqyera për aftësitë e tyre unike dhe rezultatin e dëmtimit.

Ingranazhet dhe Sigils

Pajisja e ekipit tuaj me armët më të forta në dispozicion dhe Sigils të përshtatshme është thelbësore për suksesin. Ndërsa Sigilat më të mira janë blerë në pas lojës, ju mund të përmirësoni inventarin tuaj duke plotësuar kërkimet anësore dhe duke përmirësuar Sigils që tashmë keni. Konsideroni përdorimin e Sigils që nxisin sulmet e lidhjeve, Skybound Arts dhe shpërthimet e zinxhirit, përmirësojnë mbrojtjen, rrisin shpejtësinë e karikimit të matësit tuaj Skybound Art, ofrojnë aftësi mbijetese si Guts, rigjenerojnë shëndetin me kalimin e kohës, zgjasin pathyeshmërinë pas një shmangieje të përsosur, forcojnë mbrojtjen bazuar në shëndet i dobët, rikuperoni shëndetin bazuar në dëmet e shkaktuara dhe shkurtoni ftohjet e aftësive.

Nivelimi dhe mjeshtëria

Sigurohuni që partia juaj të jetë e niveluar siç duhet përpara se të përballeni me Bahamut Versa. Ndërsa Bahamut Versa është në nivelin 50, të jesh në mesin e viteve 40 duhet të jetë e mjaftueshme. Për më tepër, investoni në zotërimet e partisë suaj me MSP për të zhbllokuar adhuruesit e statistikave dhe aftësitë si Perfect Guard dhe Perfect Dodge, të cilat japin pathyeshmëri të përkohshme.

Strategjia e Boss Fight

Lufta e shefit me Bahamut Versa përbëhet nga tre faza. Në fazën e parë, përqendrohuni në dëmtimin, shkaktimin e debuffeve dhe shmangien e sulmeve me rreze të gjatë. Jini të përgatitur për sulmet e fuqishme të Bahamut Versa-s si rrezja lazer dhe Hell's Flare, dhe rigjallëroni shpejt shokët e skuadrës nëse ata eliminohen. Në fazën e dytë, kushtojini vëmendje Idit, i cili shfaqet përkrah Versës. Përdorni sulme të lehta dhe kaloni midis strategjive mbrojtëse dhe sulmuese. Në fazën përfundimtare, sulmoni kristalet e purpurta që formohen rreth Id dhe vazhdoni të luftoni Bahamut Versa. Qëndroni të qetë dhe luani të sigurt për të kapërcyer këtë shtrirje përfundimtare të betejës.

Shpërblime

Duke mposhtur Bahamut Versa, ju do të fitoni kreditet e fundit dhe do të zhbllokoni kapitullin pas lojës me kërkime shtesë. Ju gjithashtu do të merrni Pika Mjeshtërie, Kristal Fortitude dhe një Prism me të meta për përmirësimin e Sigils.

Me këto këshilla dhe strategji, ju mund të pushtoni luftën sfiduese të shefit me Bahamut Versa dhe të përfundoni Granblue Fantasy: Relink. Paç fat!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme