PSG.LGD do të shikojë në bastet Dota 2

Lajme

2022-01-13

PSG.LGD është gati të jetë ekipi tjetër më i mirë i Dota 2 në bastet online eSports pas shfrytëzimeve të tyre në The International. Edhe pse më parë skena ka qenë e dominuar nga ekipe si Team Spirit, Team Secret dhe OG, veshja me bazë në Kinë me të vërtetë do t'i tronditë gjërat paksa. Si rezultat, do të jetë gjithashtu në krye të listës së skuadrave më të mira të Dota 2 për të vënë bast.

PSG.LGD do të shikojë në bastet Dota 2

Si fillim, The International është kompeticioni kryesor i kampionatit botëror eSports për videolojën në arenën e betejës online të Valve me shumë lojtarë, Dota 2. Ndërsa ka disa turne dhe gara të tjera, The International është turneu më prestigjioz dhe tërheq ekipet më të mira të Dota 2 eSports në mbarë botën. 

Kur vendosni se cili është ekipi më i mirë i Dota 2 eSports, The International luan një rol vendimtar. Si turneu më konkurrues globalisht, zakonisht është një pikë qendrore bast eSport faqet.

PSG.LGD është një ekip profesionist eSports që është i specializuar në Dota 2. Ekipi u formua pas një bashkimi midis veshjes origjinale, LGD Gaming, dhe Paris Saint-Germain FC (PSG). E formuar zyrtarisht në vitin 2018, skuadra u bë shpejt e famshme duke fituar Dota Pro Circuit në sezonin 2017/18, duke fituar një hyrje në The International 2018. Në atë kohë, PSG.LGD ishte e re në bastet Dota2 në internet, kështu që shumë lojtarë kumari mos u fokuso shumë në të.

Dominimi i PSG.LGD në The International

I njohur gjithashtu si TI8, The International 2018 ishte ngjarja e parë e madhe në të cilën mori pjesë PSG.LGD. Pavarësisht se ishte një hyrje e re, PSG. Performanca e LGD ishte e jashtëzakonshme. Ekipi e kaloi fuqinë e Dota 2 Virtus.pro në çerekfinale, duke fituar 2:0 përpara se të vazhdonte në gjysmëfinale ku u takuan me Team Liquid. 

Ndërkohë që shumë bastevënës i vendosën paratë e tyre në Team Liquid, PSG.LGD befasoi shumë duke mposhtur veteranët 2:0. Në finale, megjithatë, PSG.LGD ra ndaj OG në një duel fantastik bo5 që përfundoi 3:2 në favor të OG.

Në The International 2019 (TI9), PSG.LGD gjithashtu tronditi skenën e Sporteve Dota 2 me një performancë mjaft të mirë. Ekipi mundi Virtus.pro 2:0 në çerek, dhe Vici Gaming gjithashtu 2:0 në gjysmëfinale. Por ndërsa shumë lojtarë të basteve PSG.LGD në finale, ekipi kinez eSports humbi përsëri nga OG me 1:2.

Në vitin 2020, The International u anulua, por duke gjykuar nga forma e PSG.LGD në atë kohë, kishte të ngjarë që ata të ishin ende ndër pretendentët më të mirë për titullin. 

Në 2021 The International, PSG.LGD humbi ndaj Team Spirit në një nga finalet më të mira të Dota 2 bo5 ku PSG.LGD humbi për herë të tretë në turne. Megjithatë, në thrillerin 3:2, PSG.LGD pothuajse përfundoi një rikthim. Ishte një ngjarje e jashtëzakonshme në skenën e basteve të drejtpërdrejta në internet Dota 2, ku tabelat vazhdonin të ktheheshin. Edhe këshillat e basteve eSport në atë kohë ishin shumë të pasakta.

Nga të gjitha indikacionet aktuale, PSG.LGD do të mbetet një forcë për t'u marrë parasysh në Dota 2 eSports, dhe rrjedhimisht, në bastet Dota 2. Pavarësisht se nuk fitoi titullin më prestigjioz në Dota 2, është në rrugën e duhur. Lista aktuale duket premtuese, kështu që entuziastët e basteve Dota 2 duhet të kenë PSG.LGD në listën e tyre të skuadrave më të mira për të vënë baste, jo vetëm në The International, por në të gjitha ngjarjet e tjera ku skuadra merr pjesë.

Të rejat e fundit

Bazat e basteve Fortnite
2023-03-30

Bazat e basteve Fortnite

Lajme

Promocion i kazinosë

1xBet:Deri në 1500 € + 150 rrotullime falas
Luaj tani
22BET
22BET:Deri në 600 dollarë
Loot.bet
Loot.bet:Merrni bonusin tuaj të depozitës prej 100 €

Mos i humb këto oferta me bonus

1xBet
1xBet
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Merr bonusin1xBet komento
22BET
22BET
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Merr bonusin22BET komento
Loot.bet
Loot.bet
100 € Bonus depozite
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Merr bonusinLoot.bet komento
Close