Lajme

February 15, 2024

Prezantimi i Nut, perëndeshës së qiellit: SMITE 11.2 Përditësimet dhe ndryshimet emocionuese

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Ardhja e SMITE's 11.2 Patch sjell ndryshime dhe përditësime emocionuese në lojë. Një nga pikat kryesore është prezantimi i Nut, perëndeshës së qiellit, si një personazh i ri i luajtshëm. Nut, një Hunter, pritet të dominojë në korsinë e dyshes së bashku me bashkëshortin e saj, Geb. Lojtarët mund të presin me padurim të përjetojnë aftësitë e saj të fuqishme dhe stilin unik të lojës.

Prezantimi i Nut, perëndeshës së qiellit: SMITE 11.2 Përditësimet dhe ndryshimet emocionuese

Aftësitë e Arrës

  • Pasiv: Fluks: Nut fiton një nxitës të shpejtësisë së sulmit për pesë sekonda sa herë që arrin një aftësi, e cila mund të grumbullohet deri në 10 herë.
  • Aftësia e parë: Konvergjenca: Nut rrit sulmet e saj bazë, duke hedhur jashtë dy predha shtesë të dëmshme që kalojnë nëpër armiq. Predha qendrore shkakton dëmtim të sulmit bazë, ndërsa ato të jashtme shkaktojnë dëmtim të aftësisë.
  • Aftësia e dytë: Përplasja e kometës: Nut rrëzon një kometë të madhe në një vend, duke dëmtuar armiqtë dhe duke i rrënjosur ata. Kjo aftësi ofron një mundësi për të kapur dhe përfshirë armiqtë.
  • Aftësia e tretë: Deformoj: Nut e dërgon veten në drejtimin që po udhëton, duke lëshuar predha që ngadalësojnë armiqtë. Kjo aftësi rivendos ftohjen e Konvergjencës.
  • Ultimate: Skyfall: Nut bëhet imun ndaj Crowd Control dhe fluturon lart në qiell, duke dëmtuar armiqtë poshtë me një vrimë të madhe të zezë. Vrima e zezë krijon një valë graviteti që tërheq armiqtë në qendër.

Ndryshime dhe përditësime të tjera

Përveç mbërritjes së Nut, 11.2 Patch përfshin rregullime të ndryshme të gabimeve, balancat e modalitetit të lojës dhe adhuruesit e artikujve dhe nerfs. Lojtarët mund të shikojnë shënimet e plota të patch-it në faqen zyrtare të SMITE.

Takeaway

SMITE 11.2 Patch prezanton Nut, perëndeshën e qiellit, si një personazh të ri të luajtshëm. Me aftësitë e saj të fuqishme dhe stilin unik të lojës, Nut është vendosur të dominojë rrugën e dyshes së bashku me bashkëshortin e saj, Geb. Lojtarët mund të eksplorojnë aftësitë e saj dhe të përjetojnë ndryshimet dhe përditësimet emocionuese në lojë. Shikoni shënimet e plota në faqen zyrtare të SMITE dhe bashkohuni në betejën si Nut, perëndeshë e qiellit!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme