Lajme

February 15, 2024

Personalizoni ekranet tuaja të ngarkimit në Modern Warfare 3 për një përvojë të përmirësuar me shumë lojtarë

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Modern Warfare 3 u ofron lojtarëve mundësinë për të personalizuar ekranet e tyre të ngarkimit gjatë ngarkimit brenda ose jashtë një ndeshjeje me shumë lojtarë. Kjo veçori, megjithëse e thjeshtë, mund të anashkalohet lehtësisht në cilësimet.

Personalizoni ekranet tuaja të ngarkimit në Modern Warfare 3 për një përvojë të përmirësuar me shumë lojtarë

Opsionet e personalizimit

Ndërsa ditët e krijimit të stemave të personalizuara në Call of Duty mund të jenë prapa nesh, ka ende shumë opsione personalizimi të disponueshme në Modern Warfare 3 dhe Warzone. Lojtarët mund të zgjedhin nga një larmi armësh unike dhe kamionë automjetesh, të cilat mund të fitohen përmes sfidave, ngjarjeve ose të blihen në dyqan. Për më tepër, lojtarët mund të pajisin kartat speciale të thirrjeve, stemat, apo edhe të krijojnë një etiketë unike klanore për të shfaqur grupin e tyre të miqve.

Ndryshimi i ekranit të ngarkimit

Për të ndryshuar ekranin e ngarkimit në multiplayer, ndiqni këto hapa të thjeshtë:

  1. Ngarkoni në selinë e CoD.
  2. Zgjidhni opsionin multiplayer.
  3. Lëvizni te skeda Personalizo.
  4. Zgjidhni opsionin Loading Screen.
  5. Zgjidhni nga ekranet e disponueshme të ngarkimit që keni zhbllokuar.

Lojtarët gjithashtu kanë mundësinë të bëjnë rastësisht ekranin e ngarkimit nga opsionet e tyre të shkyçura ose të zgjedhin deri në 10 të preferuarat, të cilat loja do t'i kalojë gjatë pritjes ose largimit nga një ndeshje me shumë lojtarë. Për të shënuar një ekran ngarkimi si të preferuar, lojtarët mund të shtypin butonin trekëndësh në PlayStation ose butonin Y në Xbox kur shikojnë ekranin e dëshiruar.

Zhbllokimi i ekraneve të ngarkimit

Për ekranet e ngarkimit të kyçur, Modern Warfare 3 do t'i ridrejtojë lojtarët në paketën specifike ku mund ta shtojnë atë në koleksionin e tyre. Për më tepër, ka ekrane ngarkimi falas që shfaqen të kyçura, por që mund të merren duke plotësuar sfidat ditore dhe javore.

Qëndrimi i përditësuar

Për të qëndruar të përditësuar në ekranet e reja të ngarkimit në Modern Warfare 3 dhe Warzone, lojtarët duhet të kontrollojnë rregullisht skedën Event, e cila përditësohet shpesh me sfida dhe shpërblime të reja.

Duke ndjekur këto hapa, lojtarët mund të personalizojnë lehtësisht ekranet e tyre të ngarkimit në Modern Warfare 3 dhe të përmirësojnë përvojën e tyre me shumë lojtarë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme