Lajme

October 31, 2023

Parangarkimi i MW3: Madhësia e shkarkimit, qasja e hershme dhe më shumë

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Modern Warfare 3 do të dalë në treg për vetëm dhjetë ditë dhe fansat e ekskluzivitetit të Call of Duty po e presin me padurim lojën. Por përpara nisjes zyrtare, ata që e kanë porositur paraprakisht lojën do të kenë mundësinë të hyjnë në kapitullin e fundit të sagës së rifilluar Modern Warfare. Nëse po pyesni se kur mund të ngarkoni paraprakisht MW3 dhe cila do të jetë madhësia e shkarkimit, lexoni më tej.

Parangarkimi i MW3: Madhësia e shkarkimit, qasja e hershme dhe më shumë

Parangarkimi MW3

Nëse keni akses të hershëm në fushatë, mund të filloni të ngarkoni paraprakisht lojën nga ora 10:00 PT më 1 nëntor. Loja do të hapet njëzet e katër orë më vonë, në orën 10 të mëngjesit PT më 2 nëntor. Pasi të hapeni, do të jeni në gjendje të zhyteni në historinë e rëndë që ndodh në Verdansk.

Madhësia e shkarkimit

Madhësia e shkarkimit të Modern Warfare 3 ndryshon në varësi të platformës suaj. Mesatarisht, do t'ju duhen rreth 150 GB hapësirë ​​ruajtëse për të instaluar dhe luajtur lojën. Kjo përfshin vetë lojën kryesore dhe Call of Duty HQ. Nëse e keni tashmë COD HQ, kërkesat tuaja për shkarkim dhe instalim do të përgjysmohen. Është e rëndësishme të theksohet se madhësia e shkarkimit mund të ndryshojë ndjeshëm midis platformave dhe për përditësimet dhe arnimet.

A keni hapësirë ​​të mjaftueshme ruajtjeje?

Përpara se të ngarkoni paraprakisht MW3, sigurohuni që të keni hapësirë ​​të mjaftueshme ruajtjeje në pajisjen tuaj. Me një madhësi shkarkimi prej rreth 150 GB, është thelbësore të siguroheni që të keni hapësirë ​​të mjaftueshme në dispozicion.

Si të merrni akses të hershëm në fushatën MW3

Për të fituar akses të hershëm në fushatën MW3, do t'ju duhet të porosisni paraprakisht çdo kopje të lojës. Kjo mund të bëhet lehtësisht përmes vitrinave dixhitale në platformat Xbox, PlayStation dhe PC. Pasi të keni porositur paraprakisht, mund të filloni të ngarkoni paraprakisht MW3 dhe të jeni gati për të luajtur kur të shkyçet. Fushata pritet të jetë një nga më të errëtat në serinë Call of Duty, duke shfaqur skena intensive që tejkalojnë misionin famëkeq të aeroportit nga Modern Warfare 2.

Përfitoni nga aksesi i hershëm

Fushata MW3 ka një kohëzgjatje prej afërsisht pesë deri në gjashtë orë, duke ju lejuar të luani përmes saj disa herë përpara se pjesa me shumë lojtarë të lojës të nisë globalisht më 10 nëntor. Gjatë fushatës, ju mund të zhbllokoni arritjet, koleksionet dhe shpërblimet me shumë lojtarë. Përfitoni sa më shumë nga aksesi juaj i hershëm dhe filloni të luani!

Mos harroni të qëndroni të sintonizuar me Esports.net për më shumë lajme të Call of Duty esports.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC
2024-04-10

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC

Lajme