Lajme

February 12, 2024

Përvetësoni artin e gjuetisë dhe nxjerrjes së vezëve në Palworld

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Nëse po kërkoni të rritni koleksionin tuaj të Pals në Palworld, mbledhja dhe çelja e vezëve është një mënyrë e shkëlqyer për ta bërë këtë. Megjithatë, gjetja e këtyre vezëve mund të jetë një sfidë. Në këtë udhëzues, ne do t'ju ofrojmë të gjithë informacionin që ju nevojitet për të gjetur dhe çelur vezët në Palworld.

Përvetësoni artin e gjuetisë dhe nxjerrjes së vezëve në Palworld

Llojet e vezëve

Në Palworld, ka disa lloje vezësh që mund të gjeni:

  • Vezë të zakonshme
  • Vezë të errëta
  • Vezët e Dragoit
  • Vezë shkëmbore
  • Vezë elektrike
  • Vezë përvëluese
  • Vezë të ngrira
  • Vezë të gjelbërta
  • Vezë të lagura

Çdo lloj veze ka karakteristikat e veta unike dhe shokët e mundshëm që mund të çelin prej tyre.

Ku të gjeni vezë

Vezët mund të gjenden në vende të ndryshme në të gjithë Palworld, me mbi 100 të identifikuara deri më tani. Megjithatë, shfaqja e vezëve në këto vende është e rastësishme dhe rrotullohet, duke e bërë të vështirë parashikimin se ku do të gjendet çdo lloj veze. Disa vende kryesore për të kërkuar vezë përfshijnë skajet e shkëmbinjve dhe majat e shkëmbinjve të mëdhenj. Nëse nuk hasni në një vezë, ka mundësi që në vend të kësaj të gjeni një Lifmunk Effigy ose një gjoks.

Lloji i vezës që gjeni varet gjithashtu nga bioma që po eksploroni. Për shembull, ka më shumë gjasa të gjeni vezë të verdha në Korijen e Bambusë, Vezë përvëluese në shkretëtirë ose në vullkan dhe Vezë të Ngrira në zonat me dëborë.

Vezët e nxjerrjes

Për të çelur vezët në Palworld, do t'ju duhet një inkubator. Pasi të keni arritur nivelin e shtatë, mund të zhbllokoni një inkubator nga niveli i shtatë në skedën e teknologjisë. Për të ndërtuar inkubatorin, do t'ju nevojiten 10 Fragmente Paldiumi, pesë Pëlhurë, 30 Gurë dhe dy Pjesë të Qytetërimit të Lashtë. Pasi të keni një inkubator, një kohëmatës i botës reale do të detajojë se sa kohë duhet të prisni që veza të çelet.

Miqtë e mbarështimit

Një mënyrë tjetër për të fituar vezë në Palworld është nëpërmjet mbarështimit të Pals. Për të zhbllokuar aftësinë për t'u shumuar, duhet të arrini nivelin 19 dhe të zhbllokoni Fermën e Përzier në Pemën e Teknologjisë. Ndërtimi i fermës së përzier kërkon 100 dru, 20 gurë dhe 50 fibra.

konkluzioni

Tani që keni të gjitha informacionet që ju nevojiten për vezët Palworld dhe ku mund t'i gjeni ato, mund të filloni të mbledhni dhe çelin vezët për të zgjeruar koleksionin tuaj të Pals. Gëzuar gjuetinë!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme