Lajme

February 15, 2024

Përvetësimi i kërkimeve krenare në Granblue Fantasy: Relink - Zhbllokoni, ndërtoni dhe pushtoni

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Arritja në kërkimet e vështirësisë Proud në Granblue Fantasy: Relink është një detyrë e madhe, por plotësimi i tyre dhe përballja me Proto Bahamut është edhe më rraskapitës. Përpara se të vendosni nëse ia vlen përpjekja, hidhini një sy listës sonë të plotë të kërkimeve Proud dhe niveleve të sugjeruara të fuqisë së tyre.

Përvetësimi i kërkimeve krenare në Granblue Fantasy: Relink - Zhbllokoni, ndërtoni dhe pushtoni

Zhbllokimi i kërkimeve krenare

Për të zhbllokuar kërkimet Proud, duhet të pastroni të gjitha kërkimet e modalitetit Maniac të shënuara me ikonën e shpatave - ato hapen menjëherë pasi të përfundoni punët e Rolanit në modalitetin ekstrem. Pasi ta keni bërë këtë, këtu janë të gjitha kërkimet Proud në të cilat do të keni akses, sipas PWR-së së rekomanduar.

 • Raporti Përfundimtar: Humbni Bahamut Versa (PWR e këshilluar: 10,000)
 • Gjyqi flakërues: Humbni Vrazarek Firewyrm (PWR e këshilluar: 11,000)
 • Gjykimi i bazuar: Humbni Corvell Earthwyrm (PWR e këshilluar: 11,000)
 • Stormy Trial: Defeat Elusious Windwyrm (PWR e këshilluar: 11,000)
 • Prova e ftohtë: Humbni Willinus Icewyrm (PWR e këshilluar: 11,000)
 • Pushimet më të këqija ndonjëherë: Humbni Gerasene dhe dy Nazarbonju (PWR e këshilluar: 13,000)
 • Pengesat tregtare: Humbni Rock Golem dhe dy Quakadile (PWR e këshilluar: 13,000)
 • Pot shkrirja e armiqësisë: mposht dragoin e lashtë dhe dy infernadile (PWR e këshilluar: 13,000)
 • Banketi i akullit dhe i kufomave: Humbni Scarmiglione dhe dy Blizzardile (PWR e këshilluar: 13,000)
 • Për një Folca më të Lirë: Humbni luftëtarin Goblin dhe dy Griffin (PWR e këshilluar: 13,000)
 • Një kërkim i zjarrit dhe tokës: mposht Vrazarek Firewyrm dhe Corvell Earthwyrm (PWR e këshilluar: 15,000)
 • Një kërkim i ngricës dhe stuhisë: mposht Wilinus Icewyrm dhe Elusious Windwyrm (PWR e këshilluar: 15,000)
 • Ujku dhe veli: mposhtini Gallanza dhe Maglielle (PWR e këshilluar: 16,000)
 • Fatkeqësia e mishëruar: Humbni Furycane Nihilla (PWR e këshilluar: 16,000)
 • Aq i ashpër si ujku i argjendtë: mposht Managarmr Nihilla (PWR e këshilluar: 16,000)
 • Kujtimet e zjarrit: Humbni Vulkan Bolla Nihilla (PWR e këshilluar: 16,000)
 • Rrufeja dhe Rrufeja: Humbni Radis Whitewyrm (PWR e këshilluar: 16,000)
 • Into the Abyss: Defeat Evyl Blackwyrm (PWR e këshilluar: 16,000)
 • Automagod Strikes Back: Defeat Pyet-A (PWR e këshilluar: 17,000)
 • Përralla e tërbimit të Bahamutit: Humbja e Proto Bahamutit (PWR e këshilluar: 17,500)

Zhbllokimi i më shumë kërkimeve krenare

Kur të arrini në Proud Quests, ato nuk do të jenë të gjitha të disponueshme menjëherë. Ju zhbllokoni më shumë ndërsa përfundoni ato ku mund të përdorni. Për shembull, ju duhet të mposhtni "Ujku dhe Veil" për të hapur "Calamity Incarnate" dhe "Aq i ashpër sa Ujku i Argjendtë". Plus, për të sfiduar Proto Bahamut dhe për të filluar mbledhjen e Armëve tuaja Terminus, duhet të përfundoni së pari të gjitha kërkimet Proud. Kjo është arsyeja pse duhet të përqendroheni në zgjimin e Armëve tuaja të Ngjitjes së pari, në vend që të kurseni materiale dhe të shpresoni të merrni Armën Terminus të personazhit tuaj të preferuar.

Ndërtimi i karakterit tuaj

Kërkimet krenare janë një provë e vërtetë se sa mirë mund ta ndërtoni karakterin tuaj. Ju duhet të kuptoni se cilat janë Sigilat më të mira dhe t'i kushtoni më shumë vëmendje atyre të situatës për beteja të caktuara. Për shembull, përdorimi i Rezistencës Glaciate ndihmon në luftimet kundër Wilinus Icewyrm dhe Managarmr, ndërsa qëndrimi i fortë është i dobishëm kundër aftësive shtytëse dhe tërheqëse të Furycane Nihilla. Nëse nuk i përdorni këto Sigila të situatës, shanset tuaja për të fituar bien shumë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme