Lajme

February 12, 2024

Përmirësoni lojën tuaj Shaman me Projeksionin Totemic në WoW Classic Season of Discovery

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Në World of Warcraft Classic, shamanët mbështeten shumë në totemët për aftësitë e tyre. Sidoqoftë, këto toteme nuk mund të zhvendosen sipas dëshirës. Për fat të mirë, faza e dytë e Sezonit të Zbulimit prezanton një aftësi të re të cilësisë së jetës të quajtur Projeksioni Totemic, i cili u lejon Shamanëve të zhvendosin totemët e tyre.

Përmirësoni lojën tuaj Shaman me Projeksionin Totemic në WoW Classic Season of Discovery

Përfitimet e projeksionit totemik

Projeksioni Totemic është një aftësi thelbësore për lojtarët Shaman në WoW Classic. Kjo jo vetëm që ju lejon të zhvendosni totemët tuaj në një vend të dëshiruar, por gjithashtu e bën këtë pa konsumuar mana shtesë. Kjo do të thotë që ju duhet vetëm të shpenzoni mana kur vendosni fillimisht totemët. Pavarësisht nëse jeni duke u angazhuar në PvE ose PvP, Totemic Projection mund t'ju ndihmojë të shmangni tërheqjen e shefave dhe të siguroheni që mund të përfitoni nga adhuruesit e totemit edhe kur ata janë jashtë rrezes.

Marrja e Librit të Aftësive të Projeksionit Totemik

Libri i Aftësive të Projeksionit Totemik mund të merret duke mposhtur turmat në birucat e nivelit 30 ose më të lartë. Ka një shans për të rënë nga të katër krahët e Manastirit Scarlet (Varreza, Biblioteka, Armatura dhe Katedralja), si dhe Razorfen Downs dhe Uldaman. Ndërsa shkalla e saktë e rënies është e panjohur, pritet që të mos duhen më shumë se disa vrapime për të marrë librin e aftësive. Pasi ta blini atë, sigurohuni që ta përdorni artikullin për të zhbllokuar aftësinë e Projeksionit Totemic.

Duke parë Përpara

Në fazën e dytë të Sezonit të Zbulimit, Shamanët marrin aftësinë e Projeksionit Totemik si përmirësimin e tyre të vetëm të cilësisë së jetës. Sidoqoftë, ekziston mundësia që Blizzard të ketë më shumë magji të ngjashme të planifikuara për fazat e ardhshme. Do të ishte mirë nëse magjitë e armëve Shaman do të zgjasin më shumë, duke eliminuar nevojën për riaplikim të shpeshtë.

konkluzioni

Me prezantimin e Totemic Projection në WoW Classic Season of Discovery, shamanët tani kanë aftësinë për të zhvendosur totemet e tyre, duke ofruar fleksibilitet dhe komoditet më të madh në lojën e tyre. Merrni Librin e Aftësive të Projeksionit Totemic duke drejtuar birucat e nivelit 30 ose më të lartë dhe zhbllokoni këtë aftësi thelbësore. Qëndroni të sintonizuar për përmirësime të mundshme në të ardhmen për të përmirësuar përvojën Shaman.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme