Lajme

November 7, 2023

Përjetoni emocionet e zombive MW3: Operacioni Deadbolt në Urzikstan

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Modern Warfare 3 prezanton një modalitet të ri emocionues të Zombies të quajtur 'Operation Deadbolt'. Kjo epike e botës së hapur, e bazuar në skuadër, lojtar kundër mjedisit zhvillohet në Urzikstan dhe ofron një përvojë unike të gjuajtjes me nxjerrje. Lojtarët duhet të kryejnë detyrat, të zhdukin makthet e pavdekura dhe të nxjerrin me sukses nga harta. Është një përvojë gjithëpërfshirëse e Zombies që përfshin mekanikë krejt të re, mënyra të reja për të luajtur dhe një sërë veçorish emocionuese.

Përjetoni emocionet e zombive MW3: Operacioni Deadbolt në Urzikstan

Karakteristika unike

MW3 Zombies i lejon lojtarët të krijojnë ngarkesa me një përzierje të armëve kontrabandë dhe në pronësi të lojtarëve, të ngjashme me DMZ. Lojtarët mund të zgjedhin gjithashtu Operatorët dhe të përdorin artikuj që barten nga loja në lojë, të tilla si përfitime, përmirësime në terren, përmirësime në terren, çanta dhe pajisje të tjera. Për më tepër, ka përmirësime unike në terren të zhbllokuar kur lojtarët rriten, duke përfshirë Energy Mine, Frenzied Guard, Healing Aura, Frost Blast, Aether Shroud dhe Tesla Storm.

Blerjet dhe Skemat

Dy elementë të rinj në MW3 Zombies janë 'Blerjet' dhe 'Skemat'. Lojtarët mund t'i marrin këto artikuj gjatë bastisjes përmes COD Zombies dhe t'i përdorin ato për të krijuar artikuj të veçantë që përmirësojnë armët Pack-a-Punched, duke i bërë ato më të fuqishme. Artikujt e veçantë quhen Aetherium dhe Aether Tools.

Perk-a-Colas

MW3 Zombies rikthen "Perk-a-Colas" popullor nga Call of Duty: Black Ops. Këto Perk-a-Colas ofrojnë përfitime të ndryshme për lojtarët dhe përmirësojnë lojën e tyre. Lista e Perk-a-Colas në MW3 Zombies përfshin Deadshot Daquiri, Death Perception, Elemental Pop, Jugger-Nog, PHD Flopper, Quick Revive, Speed ​​Cola, Stamin-Up dhe Tombstone Soda.

Modalitetet e municioneve

Ngjashëm me lojërat e mëparshme COD Zombies, MW3 Zombies përmban një sërë modifikimesh municionesh që ofrojnë përmirësime thelbësore ndërsa lojtarët vrasin të vdekurit në Urzikstan.

Loja dhe objektivat

Në MW3 Zombies, qëllimi kryesor është të plotësoni detyrat, misionet, 'Nivelet' dhe 'Veprat' ndërsa lojtarët eksplorojnë botën e hapur të Urzikstan-it gjatë apokalipsit Zombie. Bota është e ndarë në rajone me intensitet dhe nivele të ndryshme kërcënimi. Lojtarët kanë lirinë për të eksploruar dhe zgjedhur rrugën e tyre, por ata duhet të jenë të kujdesshëm për të shmangur kafshimin nga të vdekurit.

Fat i mirë në përpjekjet tuaja për të luftuar zombitë!

Për më shumë lajme për Call of Duty, vizitoni Esports.net.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC
2024-04-10

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC

Lajme