Lajme

February 13, 2024

Përditësimi i sezonit të dytë të Warzone: Balancimi i armëve, ndryshimet në cilësinë e jetës dhe rregullime të gabimeve

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Pak më pak se një javë pas përditësimit fillestar të sezonit të dytë MW3, Raven Software lëshoi ​​sot një patch të vogël Warzone që merret me balancimin e armëve, ndryshimet e cilësisë së jetës dhe rregullimet e defekteve.

Përditësimi i sezonit të dytë të Warzone: Balancimi i armëve, ndryshimet në cilësinë e jetës dhe rregullime të gabimeve

Rregullimet e armëve

Meta me rreze të shkurtër të sezonit të dytë nuk ka një të preferuar të qartë. AMR9, RAM-9, HRM-9 dhe WSP-9 janë të gjitha opsione të zbatueshme dhe secili ofron përfitimet e veta që i dallojnë nga zgjedhjet e tjera. Zhvilluesit ndoshta kanë shtuar një konkurrent të ri në përzierje duke reduktuar goditjen me armë të Striker 9, përhapjen e zjarrit dhe duke rritur shpejtësinë e plumbit.

TAQ Evolvere u rrit shpejtësia e lëvizjes dhe shpejtësia e tij e zjarrit u ul ndjeshëm nga 706 RPM në 500 RPM. Të dy ndryshimet e dëmtojnë LMG-në, por revista 556 Belts mori një nxitje që e rrit atë shpejtësi zjarri deri në 857 RPM, rrit shpejtësinë e lëvizjes me 16 përqind dhe shpejton herët e ADS në të gjithë tabelën.

Shumica e lojtarëve të Warzone gravitojnë drejt përdorimit të XRK Stalker pasi u bë një pushkë snajperi me një goditje në përditësimin më të fundit, por kompleti i konvertimit JAK Tyrant 762 për Longbow hyn në bisedë pasi koha e tij e reklamave dhe shpejtësia e lëvizjes u përmirësuan. Së fundmi, WSP Stinger do të jetë më e vështirë për t'u përdorur pasi goditja e tij me armë është përkeqësuar shumë.

Ndryshime në cilësinë e jetës dhe rregullime të gabimeve

Sezoni i dytë prezantoi gjithashtu ndryshime të reja të cilësisë së jetës, si rigjenerimi më i shpejtë i shëndetit, ikona të reja të zonës së rrezikut për të treguar zonën që do të mbulojë një sulm ajror precision ose UAV, dhe armë të përmirësuara të plaçkitjes tokësore, në mënyrë që ata të kenë më shumë shanse në një përleshje me armë kundër një armë mbushëse. Përditësimi i 13 shkurtit zgjerohet në atë arnim fillestar duke adresuar çdo skaj të lirë.

Zhvilluesit e Warzone shtuan një etiketë në mënyra të ndryshme që tregon se sa kohë zgjat një ndeshje dhe prezantuan një veçori të re që bën të mundur vendosjen ose shkëmbimin e armaturës dhe municioneve kur një çantë shpine është plot.

Për më tepër, një problem u zgjidh në Rigjallërimin e Ranked Play që tregoi një sasi të gabuar të SR-së të dhënë për disa sfida dhe rregulloi një problem që pengoi sfidat SR të shfaqnin një njoftim kur të përfundonin.

Ndryshime të tjera kyçe përfshijnë një rregullim të problemit që i lejonte lojtarët të dyfishonin artikuj gjatë ndërveprimeve me çantën e shpinës dhe një arnim për shfrytëzimin që i lejonte lojtarët të qëndronin në gaz për një kohë të pacaktuar duke kombinuar efektet e përfitimit të Rregullimit të Rrezatuar dhe të Shpejtë.

konkluzioni

Përditësimi i sezonit të dytë të Warzone solli ndryshime të rëndësishme në balancimin e armëve, përmirësime të cilësisë së jetës dhe rregullime të gabimeve. Meta me rreze të shkurtër tani ofron opsione të shumta të zbatueshme, me Striker 9 që shfaqet si një konkurrent i mundshëm. Revista TAQ Evolvere dhe 556 Belts morën rregullime që ndikojnë në performancën e tyre. Kompleti i konvertimit JAK Tyrant 762 dhe XRK Stalker panë gjithashtu përmirësime. Përditësimi gjithashtu prezantoi ndryshime në cilësinë e jetës, të tilla si rigjenerimi më i shpejtë i shëndetit dhe përmirësimi i armëve të plaçkitjes tokësore. Rregullimet e gabimeve u zbatuan për të adresuar problemet në Rigjallërimin e Ranked Play dhe për të parandaluar shfrytëzimet. Në përgjithësi, përditësimi përmirëson lojën dhe ofron një përvojë më të ekuilibruar dhe më të këndshme për lojtarët e Warzone.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme