Lajme

February 15, 2024

Përditësimi 7.3.5 i Destiny 2: Përmirësimet e armëve municion dhe më shumë

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Përditësimi i ardhshëm 7.3.5 i Destiny 2 është vendosur të sjellë disa përmirësime shumë të nevojshme për disa armë të rënda municionesh që kanë luftuar për të vazhduar me konkurrencën. Në një postim zyrtar në blog, Bungie përshkroi planet e tyre për të përmirësuar raketahedhës, granatahedhës dhe shpata Caster-Frame.

Përditësimi 7.3.5 i Destiny 2: Përmirësimet e armëve municion dhe më shumë

Raketëhedhës

Jo të gjithë lëshuesit e raketave janë krijuar të barabartë, dhe dy arketipe, Apex Predator dhe Cold Comfort, janë shfaqur si zgjedhjet kryesore për shkak të prodhimit të tyre më të lartë të dëmtimit. Për të barazuar fushën e lojës, Bungie do të përpunojë kornizat precize dhe kornizat me ndikim të lartë. Kornizat precize do të marrin dy raunde shtesë dhe një rritje prej pesë për qind të dëmit, ndërsa Kornizat me ndikim të lartë do të shohin gjithashtu një rritje të dëmtimit, me fokus në shpërthime për shtesa më të qarta. Për më tepër, dëmi i bonusit nga Bait and Switch, një faktor kyç në dominimin e Apex Predator dhe Cold Comfort, do të reduktohet nga 35 përqind në 30 përqind.

Granatahedhës

Granatahedhës të rënda, pavarësisht fuqisë së tyre matematikore, nuk kanë performuar aq mirë sa pritej. Për të adresuar këtë, Bungie do të rrisë rezervat e municioneve për këto armë, duke siguruar nga gjashtë deri në dhjetë të shtëna, së bashku me një rritje të dëmtimit. Megjithatë, Spike Grenades do të marrë një nervoz për të reduktuar përdorimin e detyrueshëm të tij. Nga ana tjetër, granatahedhësit e valëve të rënda do të marrin një goditje të konsiderueshme, me një zonë efekti 40 përqind më të gjerë dhe një rritje prej 20 përqind të dëmtimit.

Shpata me kornizë

Shpatat Caster-Frame, një arketip më pak i përdorur, do të marrin gjithashtu një vëmendje në Përditësimin 7.3.5. Me koston e reduktuar në katër energji dhe një rritje prej 16 përqind të dëmit, këto shpata do të bëhen opsione më të zbatueshme. Ndërsa shpatat Caster-Frame ofrojnë një sulm të shtrirë, ato shpesh janë anashkaluar në favor të Kornizave Vortex ose Lament.

Përditësimi i 5 marsit do të përfshijë gjithashtu rregullime dhe ndryshime të tjera të ndryshme, të tilla si përditësimet në Crucible, adhuruesit e armëve dhe nervat, dhe më shumë. Lojtarët mund të presin që shënimet e plota të patch-it të publikohen afër fundit të muajit. Me këto përmirësime, lojtarët e Destiny 2 mund të presin me padurim një përvojë më të ekuilibruar dhe emocionuese të lojës.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme