Lajme

February 16, 2024

Optimizoni strategjinë tuaj të plaçkitjes për të marrë pranverën e rrotullimit në kafkë dhe kocka

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Torsion Spring është një material ekzotik i nevojshëm për krijimin e artikujve të lojës së vonë në Skull and Bones, siç është anija Brigantine. Ndërsa mund ta keni marrë një nga përfundimi i një misioni historie, marrja e pjesës tjetër varet nga ju.

Optimizoni strategjinë tuaj të plaçkitjes për të marrë pranverën e rrotullimit në kafkë dhe kocka

Vendndodhja e pranverës së rrotullimit

Torsion Spring mund të merret duke plaçkitur Fortesën Compagnie dhe një vendbanim të kapitalit të Compagnie të vendosura rreth Ishullit të Kuq dhe Bregut të Afrikës. Është e rëndësishme të theksohet se Torsion Spring zbret vetëm nga cache-ja përfundimtare e presë, kështu që ju duhet të plaçkitni plotësisht vendndodhjen.

Këtu janë vendet specifike ku mund të gjendet Torsion Spring:

  • Fort-du-Bout (Ranku 7): Ndodhet në jug të Poacher's Cache në Bregun e Afrikës
  • Grand-Fort (Ranku 12): E vendosur në jug të bregut të Afrikës
  • Fort du Lys (Ranku 10): Ndodhet në juglindje të Saint-Anne
  • La Bastide (Ranku 13): Ndodhet në lindje të Saint-Anne

Zgjedhja e vendndodhjes më të mirë

Nga këto opsione, Fort-du-Bout është zgjedhja e rekomanduar për shkak të gradës së saj më të ulët. Sidoqoftë, mos e nënvlerësoni forcën e kështjellës së gurtë, madje edhe në gradën 7.

Plaçkitja e një fortese

Plaçkitja e një fortese është një detyrë më sfiduese në krahasim me vendbanimet, pasi kalatë janë më të forta dhe kanë më shumë përforcime. Këtu janë disa këshilla për të plaçkitur me sukses një fortesë:

  1. Shkatërroni kullat e fortesës dhe fundosni anijet për të dobësuar mbrojtjen.
  2. Përdorni një mortajë për të shkaktuar dëme fillestare në flotën që po afrohet, më pas përdorni armë të tjera për t'u përfshirë në luftime.
  3. Jini të përgatitur për një luftë kokë më kokë, pasi zona e plaçkitjes është e kufizuar.
  4. Thirrni për ndihmë nga miqtë dhe piratët e afërt për të rritur shanset tuaja për sukses.

Është e rëndësishme të theksohet se nëse përpiqeni të plaçkisni një fortesë vetëm dhe të vdisni, procesi i plaçkitjes do të ndalet. Do të duhet të prisni që lokacioni të rikuperohet dhe të filloni përsëri nga fillimi.

konkluzioni

Marrja e Pranverës së Përdredhjes në Kafkë dhe Kocka kërkon plaçkitje strategjike të Fortesave të Compagnie dhe një Vendbanim Kapitali Compagnie. Zgjidhni vendndodhjen e duhur, mblidhni aleatë dhe përgatituni për një betejë sfiduese. Paç fat!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme