Lajme

February 13, 2024

Optimizoni prerjen e drurit në Palworld me shokët e drurit

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Drejtimi i një baze në Palworld kërkon një përpjekje ekipore. Për të siguruar bazën më efikase të mundshme, ju nevojiten miq me përshtatshmërinë e duhur të punës, si p.sh. tipari i rraskapitjes.

Optimizoni prerjen e drurit në Palworld me shokët e drurit

Cila është përshtatshmëria e punës me lëndë druri?

Tipari Lumbering përfaqësohet nga ikona e regjistrave të grumbulluar në seksionin Përshtatshmëria e punës së statistikave të një krijese ose hyrjes së Paldeck. Kur një Pal me tiparin Lumbering përdoret në bazën tuaj, ai automatikisht merr përsipër detyra në strukturat që përdorin grupin e aftësive të Lumbering, të tilla si Logging Site. Kjo ju lejon të lëshoni Drurin pa pasur nevojë të ngrini një gisht.

Druri është një burim i çmuar në Palworld, pasi kërkohet për përpunimin e sendeve të ndryshme. Të kesh shokë me tiparin "Lumbering" ju lejon të korrni sa më shumë Dru, duke siguruar një furnizim të qëndrueshëm për bazën tuaj.

Cilët miq mund të presin dru në Palworld?

Shumë shokë të tipit Grass në Palworld kanë përshtatshmërinë e punës së drurit, si Lifmunk, Tanzee dhe Dinossom. Për më tepër, shokët si Eikthyrdeer dhe Gorirat, të cilët kanë një tipar të lëndës drusore të nivelit të dytë, janë gjithashtu të aftë në prerjen e drurit. Sidoqoftë, nëse jeni ende herët në lojë dhe dëshironi të gjeni shpejt një Pal me tiparin e Lumbering, ka opsione më të mira në dispozicion.

Këtu janë disa miq që mund të presin dru:

 • Lifmunk (Niveli i lëndës drusore: Një)
 • Tanzee (niveli i lëndës drusore: Një)
 • Dinosom (niveli i lëndës drusore: dy)
 • Eikthyrdeer (niveli i lëndës drusore: dy)
 • Mossanda (niveli i lëndës drusore: dy)
 • Arsox (niveli i lëndës drusore: Një)
 • Gorirat (niveli i lëndës drusore: dy)
 • Beegarde (niveli i lëndës drusore: Një)
 • Elizabee (Niveli i lëndës drusore: Një)
 • Univolt (niveli i lëndës drusore: Një)
 • Pirin (niveli i lëndës drusore: Një)
 • Reindrix (niveli i lëndës drusore: dy)
 • Blazehowl (niveli i lëndës drusore: dy)
 • Bushi (Niveli i lëndës drusore: Tre)
 • Elphidran (niveli i lëndës drusore: dy)
 • Fenglope (niveli i lëndës drusore: dy)
 • Grizzbolt (niveli i lëndës drusore: dy)
 • Mammorest (niveli i lëndës drusore: dy)
 • Menasting (niveli i lëndës drusore: dy)
 • Warsect (niveli i lëndës drusore: dy)
 • Verdash (Niveli i lëndës drusore: Dy)
 • Wumpo (niveli i lëndës drusore: tre)

Për një listë të plotë të krijesave që kanë akses në Lumbering, referojuni listës sonë të miqve më të mirë të Lumbering në Palworld.

Palët më të mira të drurit për prerje të shpejtë dhe pasive të drurit

Nëse thjesht dëshironi që një Pal të presë pemë për ju dhe nuk jeni shumë pickues për speciet, miqtë më të lehtë për t'u kapur për këtë punë janë Lifmunk dhe Tanzee. Ato mund të gjenden në fillim të lojës, afër zonës së fillimit.

Për të kapur një Tanzee, drejtohuni në zonën e pyllëzuar midis hyrjes së Rayne Syndicate Tower dhe vendndodhjeve të udhëtimit të shpejtë në Fort Ruins. Mund të duhet pak kohë për të gjetur një, por ia vlen përpjekja.

Si të përdorni një mulli druri në Palworld

Pasi të keni kapur Tanzee ose Lifmunk (ose një Pal tjetër Lumbering) dhe ta keni shtuar atë në bazën tuaj, sigurohuni që të keni ndërtuar dhe gati për punë një mulli druri. Lumbering Pali juaj do të fillojë automatikisht të punojë me të, por ju gjithashtu mund ta caktoni drejtpërdrejt në detyrën për t'i dhënë përparësi prerjes së drurit. Ndiqni këto hapa:

 1. Afrojuni Palit që dëshironi të caktoni në detyrë.
 2. Ngrini Palin duke shtypur lidhjen përkatëse të tastierës kur ju kërkohet.
 3. Drejtohuni drejt mullirit të drurit ose objektit që dëshironi t'i caktoni Palin.
 4. Hidheni Palin tek objekti duke shtypur sërish të njëjtin lidhje të tastierës.

Nëse bëhet si duhet, do të shihni tekst në anën e majtë të ekranit që konfirmon që Pali është caktuar në detyrë. Pali do të vazhdojë të presë dru edhe kur të niseni për aventurën tuaj të ardhshme.

Mbani mend, përdorimi i vendeve të prerjeve në nivelin 7 mund të nxisë grumbullimin e drurit nëse keni pak pemë.

Si përfundim, drejtimi i një baze në Palworld kërkon shokët e duhur me tiparin Lumbering. Duke kuptuar përshtatshmërinë e punës së drurit dhe duke ditur se cilët shokë mund të presin dru, ju mund të siguroni një furnizim të qëndrueshëm me dru për bazën tuaj. Kapja e shokëve si Lifmunk dhe Tanzee në fillim të lojës mund ta bëjë më të lehtë prerjen e drurit. Mos harroni të ndërtoni një mulli për prerje dhe caktoni Palin tuaj Lumbering në detyrë për efikasitet maksimal. Shijoni aventurën tuaj në Palworld!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme