Lajme

October 31, 2023

Optimizoni përvojën tuaj të lojërave me specifikat e kompjuterit Modern Warfare 3

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Activision ka zbuluar së fundmi specifikat e PC për Call of Duty: Modern Warfare 3, dhe çuditërisht, ato nuk janë aq kërkuese sa pritej. Ky është një lajm i shkëlqyeshëm për lojtarët e PC-ve që nuk kanë pajisje të nivelit të lartë. Megjithatë, ka disa paralajmërime që duhen mbajtur parasysh.

Optimizoni përvojën tuaj të lojërave me specifikat e kompjuterit Modern Warfare 3

Karakteristikat e PC për Modern Warfare 3

Nëse dëshironi të ekzekutoni Modern Warfare 3 në cilësimet më të larta, do t'ju duhet një CPU i7 i gjeneratës së 8-të ose të krahasueshëm AMD, 16 GB RAM dhe një RTX 3080 ose RX 6800XT. Nga ana tjetër, nëse keni një kompjuter të klasës më të ulët, mund ta shijoni lojën me një i3 të gjeneratës së 6-të, 8 GB RAM dhe një GTX 960 ose RX 470. Vlen të përmendet se këto specifika minimale lejojnë vetëm aksesin për multiplayer, jo për fushatën.

Konsiderata për kompjuterët e klasës së ulët

Modern Warfare 3 prezanton misionet 'Open Combat', të cilat kërkojnë lundrim në mjedise të mëdha dhe të hapura. Kjo mund të sjellë stres shtesë në kompjuterët e klasës më të ulët, prandaj është e rëndësishme ta mbani në mend këtë.

PC kundrejt platformave të tjera

PC konsiderohet platforma më e mirë për Call of Duty, veçanërisht për esports dhe transmetim. Shumica e lojtarëve profesionistë dhe transmetuesve përdorin PC për performancën më të mirë. Sidoqoftë, loja funksionon mirë edhe në konfigurimet e mbështetura nga PS5. Ndërsa më pak njerëz luajnë Call of Duty në Xbox, pronësia e Microsoft mbi Activision mund ta ndryshojë këtë në të ardhmen.

konkluzioni

Si përfundim, specifikat e PC për Modern Warfare 3 janë relativisht të arritshme, duke lejuar një gamë të gjerë lojtarësh të shijojnë lojën. Pavarësisht nëse keni një pajisje të nivelit të lartë ose një PC të klasit më të ulët, ekziston një konfigurim që i përshtatet nevojave tuaja. Mbani parasysh kërkesat për të hyrë në fushatë dhe stresin e mundshëm në kompjuterët e klasës më të ulët gjatë misioneve "Open Combat". Në fund të fundit, PC mbetet zgjedhja kryesore për Call of Duty, por platformat e tjera ofrojnë gjithashtu një përvojë të mirë lojrash. Qëndroni të sintonizuar me Esports.net për më shumë lajme për Call of Duty.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC
2024-04-10

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC

Lajme