Lajme

February 12, 2024

Optimizoni mbledhjen e burimeve tuaja në Palworld me burime të vlefshme të ishullit

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Ishujt Palpagos në Palworld janë të bollshëm me burime të vlefshme që janë thelbësore për përparimin tuaj në lojë. Pavarësisht nëse keni nevojë për materiale për përpunim, përmirësim ose tregtim, është thelbësore të keni një kuptim të mirë të burimeve në dispozicion për ju.

Optimizoni mbledhjen e burimeve tuaja në Palworld me burime të vlefshme të ishullit

Burimet e Përgjithshme

Shokët tuaj, krijesat që hasni në Palworld, luajnë një rol të rëndësishëm në mbledhjen e burimeve. Ata mund t'ju ofrojnë materiale të ndryshme që janë thelbësore për udhëtimin tuaj.

 • Pika kockore: Marrë nga Palë të tillë si Anubis, Vixy, Vanwyrm dhe më shumë.
 • Pika diamanti: Marrë nga Jetragon, Paladius dhe Frostallion.
 • Pika e organeve elektrike: Marrë nga Grizzbolt, Sparkit, Jolthog dhe më shumë.
 • Pika e organit të flakës: Marrë nga Foxparks, Rooby, Flambelle dhe më shumë.
 • Pika e gjetheve Gumoss: Marrë nga Gumoss.
 • Pika mjalti: Marrë nga Cinnamoth, Warsect, Beegarde dhe Elizabee.
 • Pikat e bririt: Marrë nga Caprity, Fenglope, Eikthyrdeer dhe më shumë.
 • Pika të organeve të akullit: Marrë nga Pengullet, Penking, Cryolinx dhe më shumë.
 • Pika flokësh Katress: Marrë nga Katress.
 • Pika të mëdha Pal shpirti: Marrë nga Alpha Pals si Anubis, Necromus dhe Frostallion.
 • Pika lëkure: Marrë nga miq të ndryshëm duke përfshirë Foxparks, Rooby, Univolt dhe më shumë.
 • Medium Pal Soul Drops: Marrë nga Helzephyr.
 • Pal Fluids Drops: Marrë nga Pals tip Water.
 • Penking Plume Drops: Marrë nga Penking.
 • Pika të çmuara të thutrave: Marrë nga shefat e Alpha Pals dhe Dungeon.
 • Pika e gurit të çmuar të Dragoit: Marrë nga Alpha Pals si Relaxaurus, Dinossom, Jetragon dhe më shumë.
 • Pika të brendshme të çmuara: Marrë nga shefat e Alpha Pals dhe Dungeon.
 • Pika të çmuara të peltit: Marrë nga Alpha Pals.
 • Pika të çmuara të shtëllungës: Marrë nga shefat e Alpha Pals dhe Dungeon.
 • Pika të vogla Pal Soul: Marrë nga Felbat, Nox, Daedream dhe më shumë.
 • Pika pupla Tocotoco: Marrë nga Tocotoco.
 • Pika e gjëndrës së helmit: Marrë nga Cawgnito, Daedream, Helzephyr, dhe më shumë.
 • Pika leshi: Marrë nga Swee, Cremis, Kingpaca dhe më shumë.

Pal Sferat

Pal Sferat janë artikuj thelbësorë për kapjen dhe ruajtjen e Palëve. Ato mund të krijohen duke përdorur kombinime të ndryshme burimesh.

 • Pal Sfera: Krijuar duke përdorur një Fragment Paldium, tre Dru dhe tre Gurë.
 • Mega Sfera: Krijuar duke përdorur dy Fragmente Paldiumi, një Shufër, shtatë Dru dhe shtatë Gurë.
 • Sfera Giga: Krijuar duke përdorur tre Fragmente Paldiumi, dy Shufra, 10 Dru dhe 10 Gurë.
 • Hiper sfera: Krijuar duke përdorur tre Fragmente Paldiumi, pesë Shufra, 12 Dru dhe dy Çimento.
 • Ultra Sferë: Krijuar duke përdorur pesë Fragmente Paldiumi, pesë Shufra të Rafinuara, dy Fibra Karboni dhe tre Çimento.
 • Sfera legjendare: Krijuar duke përdorur 10 Fragmente Paldiumi, pesë Shufra metalike Pal, tre Fibër Karboni dhe pesë Çimento.

Harta e Burimeve Palworld

Për të gjetur me lehtësi burimet që ju nevojiten në Palworld, mund t'i referoheni Hartës së Burimeve Palworld. Kjo hartë ofron një përmbledhje gjithëpërfshirëse të vendndodhjeve të ndryshme të burimeve në Ishujt Palpagos. Kjo ju lejon të filtroni dhe të kërkoni për burime specifike, duke e bërë mbledhjen e burimeve tuaja më efikase.

Mbani mend, Ishujt Palpagos po mbushen me burime të vlefshme që janë vendimtare për përparimin tuaj në Palworld. Sigurohuni që të përdorni miqtë tuaj, të krijoni Pal Spheres dhe të përdorni Hartën e Burimeve Palworld për të optimizuar mbledhjen e burimeve tuaja dhe për të përmirësuar përvojën tuaj të lojës.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme