Lajme

February 12, 2024

Optimizoni mbarështimin tuaj Palworld: Si të mbarështoni dhe lindni një Bushi të fuqishëm

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Bushi është një partner i gjithanshëm në Palworld, i shkëlqyer në luftime, ndezje dhe prerje. Në këtë udhëzues, ne do të eksplorojmë se si të mbarështojmë Bushin dhe do të ofrojmë disa këshilla të dobishme.

Optimizoni mbarështimin tuaj Palworld: Si të mbarështoni dhe lindni një Bushi të fuqishëm

Statistika Bushi

 • Lloji i elementit: Zjarri
 • Aftësia e partnerit: Brandish Blade
 • Përshtatshmëria e punës:
  • Punë dore Lv. 1
  • Mbledhja Lv. 1
  • Transportimi i Lv. 2
  • Kindling Lv. 2
  • Lv. Lv. 3
 • Aftësia më e fuqishme e sulmit: Rrufeja (Fuqia - 120, CT - 40)

Shpjegohen Kombinimet e Mbarështimit Palworld

Mbarështimi në Palworld mund të duket i kundërt në fillim, por sapo të kuptoni rregullat, bëhet relativisht e thjeshtë. Këtu janë pikat kryesore:

 • Mbarështimi i dy Palëve të njëjta prodhon gjithmonë të njëjtin pasardhës. Për shembull, mbarështimi i dy Bushit do të rezultojë gjithmonë në një Bushi.
 • Mbarështimi i dy Palëve të ndryshëm jep një Pal të rastësishme por të qëndrueshme. Kjo do të thotë se edhe kombinimet e pamundura mund të prodhojnë një Bushi.

Duke ditur këto rregulla, mund të shihni se nuk keni nevojë domosdoshmërisht për një Bushi për të rritur një Bushi. Eksperimentimi mund të çojë në rezultatin e dëshiruar, por është më efikase të konsultohet me një listë të kombinimeve të mbarështimit që prodhojnë Bushin.

Si të mbarështoni një vezë Bushi

Mbarështimi i një veze Bushi përfshin njëfarë rastësie, por ka kombinime të zakonshme që mund të rrisin shanset tuaja. Këtu janë disa shembuj:

 • Nitewing + Celaray = Bushi
 • Nitewing + Dinossom = Bushi
 • Nitewing + Broncherry = Bushi
 • Tombat + Penking = Bushi
 • Tombat + Cinnamoth = Bushi
 • Tombat + Grintal = Bushi
 • Tombat + Azurobe = Bushi
 • Mossanda + Dinossom = Bushi
 • Mossanda + Broncherry = Bushi

Është e rëndësishme të theksohet se këto kombinime janë vetëm mënyrat më të zakonshme për të prodhuar një vezë Bushi. Ka shumë kombinime të tjera të mundshme. Gjinia e prindërve nuk ndikon në rezultatin; kërkohet vetëm një mashkull dhe një femër.

Nxjerrja e një Bushi

Një Bushi del nga një vezë e madhe përvëluese. Mbani një sy në fermën e mbarështimit dhe prisni që procesi i mbarështimit të përfundojë. Pasi të keni mbaruar, do të gjeni një vezë të madhe përvëluese në mes të fermës. Kjo vezë do të çelet në një Bushi.

Si përfundim, mbarështimi i Bushit në Palworld mund të jetë një proces emocionues dhe shpërblyes. Duke kuptuar rregullat e mbarështimit dhe duke eksploruar kombinime të ndryshme, ju mund ta shtoni këtë partner të fuqishëm në ekipin tuaj. Shijoni udhëtimin!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme