Lajme

February 16, 2024

Optimizoni lojën tuaj me cilësimet dhe arritjet në karrierë të ZywOo's Counter-Strike 2

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Mathieu "ZywOo" Herbaut, një 23-vjeçar francez AWPer, e ka vendosur veten si një forcë për t'u llogaritur në skenën e Counter-Strike. Me një varg fitoresh dhe vlerësimesh, ZywOo nuk tregon shenja të ngadalësimit. Nëse po kërkoni të përmirësoni lojën tuaj, mund të mendoni të provoni cilësimet e tij.

Optimizoni lojën tuaj me cilësimet dhe arritjet në karrierë të ZywOo's Counter-Strike 2

Cilësimet e ZywOo në Counter-Strike 2

ZywOo dhe shokët e tij të skuadrës Vitality janë aktualisht të fokusuar në zotërimin e Counter-Strike 2. Nëse jeni kurioz për cilësimet e ZywOo ose dëshironi t'i provoni ato vetë, mos kërkoni më tej. Këtu janë të gjitha cilësimet e njohura të ZywOo në CS2, duke përfshirë cilësimet e videos, miut, crosshair dhe modelit të pamjes.

Cilësimet e miut

 • DPI: 400
 • Ndjeshmëria: 2
 • eDPI: 800
 • Ndjeshmëria e zmadhimit: 1
 • Shpejtësia e votimit: 1000 Hz
 • Ndjeshmëria e Windows: 6

Cilësimet e videos

 • Rezolucioni: 1280×960
 • Raporti i pamjes: 4:3
 • Mënyra e shkallëzimit: E shtrirë
 • Shkëlqimi: 110%
 • Modaliteti i shfaqjes: Ekrani i plotë
 • Rritja e kontrastit të luajtësit: Aktivizuar
 • Prisni për sinkronizimin vertikal: i çaktivizuar
 • Modaliteti Anti-Aliasing me shumë mostra: 4x MSAA
 • Cilësia e hijes globale: e lartë
 • Modeli/Detaji i teksturës: Lartë
 • Modaliteti i filtrimit të teksturës: Anizotropik 4x
 • Detaje Shader: Lartë
 • Detajet e grimcave: E ulët
 • Mbyllja e ambientit: Mesatare
 • Gama e lartë dinamike: Cilësi
 • Rezolucioni Super FidelityFX: i çaktivizuar (Cilësia më e lartë)
 • NVIDIA Reflex Vonesa e ulët: Aktivizuar

Cilësimet e HUD

 • Shkalla HUD: 0.9
 • Ngjyra HUD: Ngjyra e ekipit

Cilësimet e radarit

 • Radari e përqendron lojtarin: Po
 • Radari po rrotullohet: Po
 • Ndrysho formën me tabelën e rezultateve: Po
 • Madhësia e Radarit Hud: 1
 • Zmadhimi i hartës së radarit: 0.7

Cilësimet e crosshair

Kopjoni dhe ngjisni tekstin e mëposhtëm në tastierën tuaj dhe shtypni enter për të aktivizuar cilësimet e ndërthurjes së ZywOo. Ja se si të hapni tastierën në CS2:

Settings Value
Crosshair Code CSGO-qiqNa-8FZmF-4mnTa-LSGNc-AioUE
Style Classic Static
Thickness One
Follow Recoil No
Dot No
Length 1.5
Gap -2
Outline No
Color Custom Red 255 Green 255 Blue 255 Alpha Yes Alpha Value 255
T Style No
Deployed Weapon Gap No
Sniper Width No

Cilësimet e modelit të pamjes

 • modeli i pamjes_fov 68
 • modeli i pamjes_kompensuar_x 2,5
 • modeli i pamjes_kompensuar_y 0
 • modeli i pamjes_kompensuar_z -1,5
 • modeli i pamjes_paravendosja 3

Konfigurimi i lojërave të ZywOo

Specifikat e PC

 • Procesori: Intel Core i9-11900K
 • Karta grafike: NVIDIA GeForce RTX 3080

Konfigurimi i miut, tastierës dhe monitorit

ZywOo përdor sa vijon:

 • Miu: VAXEE AX OUTSET Wireless
 • Tastierë: Xtrfy K5 Compact
 • Monitori: ZOWIE XL2546K

Këtu janë cilësimet e monitorit të ZywOo:

 • DyAC: Premium
 • Ekualizer i zi: 12
 • Ndriçimi i ngjyrave: 20
 • Dritë blu e ulët: 0
 • Modaliteti i figurës: FPS 1
 • Shkëlqimi: 75
 • Kontrasti: 51
 • Mprehtësia: 10
 • Gama: Gama 3
 • Temperatura e ngjyrës: Përcaktimi i përdoruesit
 • E kuqe: 100
 • E gjelbër: 100
 • Blu: 100
 • AMA: Premium

Karriera e ZywOo

ZywOo konsiderohet gjerësisht si një nga lojtarët më të talentuar të CS në botë. Në janar 2024, ai u nderua me çmimin "Lojtari i vitit 2023" nga HLTV, duke e bërë të tretën herë që e merr këtë nder krahas s1mple. ZywOo udhëhoqi Vitality drejt fitores në BLAST.tv Paris Major në maj 2023, ku ai u emërua edhe MVP i ngjarjes. Me medalje të shumta të arta dhe një trofe të madh, ZywOo dhe Vitality janë padyshim një nga ekipet më të mira në epokën aktuale.

konkluzioni

Nëse po kërkoni të përmirësoni lojën tuaj, cilësimet dhe arritjet e karrierës së ZywOo shërbejnë si frymëzim. Pavarësisht nëse zgjidhni të miratoni cilësimet e tij ose të eksploroni konfigurimet e lojtarëve të tjerë profesionistë si s1mple, m0NESY ose NiKo, studimi i strategjive dhe teknikave të këtyre legjendave të CS padyshim mund të përmirësojë përvojën tuaj të lojërave.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme