Lajme

February 16, 2024

Optimizoni lojën tuaj CS2 me cilësimet Pro të m0NESY

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Ilya "m0NESY" Osipov është një lojtar shumë i talentuar në Counter-Strike, i njohur për aftësitë e tij të jashtëzakonshme. Ndërsa përdorimi i cilësimeve të tij nuk do t'ju japë në mënyrë magjike talentin e tij, ato mund t'ju ndihmojnë të përmirësoni lojën tuaj me pesë për qind shtesë, që mund të jetë nxitja që ju nevojitet për t'u ngjitur nga rangu i Silver.

Optimizoni lojën tuaj CS2 me cilësimet Pro të m0NESY

Sfondi

m0NESY shpërtheu në skenë në 2021 si një yll në rritje i Natus Vincare Junior. Performanca e tij mbresëlënëse tërhoqi vëmendjen e G2 Esports dhe ai iu bashkua ekipit të tyre një vit më vonë. Që atëherë, m0NESY ka qenë një kontribues kyç në suksesin e tyre, duke i ndihmuar ata të sigurojnë trofe në ngjarje prestigjioze si IEM Katowice 2023 dhe IEM Cologne 2023. Taktikat e tij novatore dhe stili i lojës kanë revolucionarizuar lojën, duke shfaqur qasjen e tij të sigurt dhe agresive.

Cilësimet e ndërthurjes së m0NESY

Nëse dëshironi të provoni cilësimet e ndërthurjes së m0NESY në CS2, ja se si mund t'i aktivizoni ato:

 • Kopjoni dhe ngjisni tekstin e mëposhtëm në tastierën tuaj
 • Shtypni enter për të aplikuar cilësimet e kryqëzimit të m0NESY

Cilësimet:

 • Stili: klasik statik
 • Trashësia: Zero
 • Ndiqni Recoil: Jo
 • Pika: Jo
 • Gjatësia: Dy
 • Hendeku: -3
 • Skica: Jo
 • Ngjyra: e verdhë (e kuqe: 255, jeshile: 255, blu: 255, alfa: 255)

Cilësimet e m0NESY në CS2

Përveç cilësimeve të tij, m0NESY ka gjithashtu cilësime specifike për aspekte të tjera të lojës:

 • Rezolucioni: 1280×960
 • Cilësia e teksturës: 4:3
 • Mënyra e shkallëzimit: E shtrirë
 • HZ: 240
 • Monitori: Zowie XL2546K

Cilësimet e miut të m0NESY

Për të përsëritur cilësimet e miut të m0NESY në CS2, përdorni vlerat e mëposhtme:

 • DPI: 400
 • Ndjeshmëria: 2.00
 • eDPI: 800
 • Hz: 2000
 • Ndjeshmëria e zmadhimit: 1
 • Ndjeshmëria e Windows: 6
 • Maus: Logitech G PRO X Superlight 2 Zi

Cilësimet e videos së m0NESY

Për përvojë optimale vizuale, rregulloni cilësimet tuaja të videos në CS2 që të përputhen me preferencat e m0NESY:

 • Modaliteti i ngjyrave: Monitor kompjuteri
 • Shkëlqimi: 93 përqind
 • Modaliteti i shfaqjes: Ekrani i plotë
 • Rritja e kontrastit të luajtësit: i çaktivizuar
 • Prisni për sinkronizimin vertikal: i çaktivizuar
 • Modaliteti Anti-Aliasing me shumë mostra: 8x MSAA
 • Cilësia e hijes globale: e ulët
 • Detajet e modelit/teksturës: E ulët
 • Modaliteti i filtrimit të teksturës: Bilinear
 • Detaji i hijezuesit: i ulët
 • Detajet e grimcave: E ulët
 • Mbyllja e ambientit: e lartë
 • Gama e lartë dinamike: Performanca
 • Rezolucioni Super FidelityFX: i çaktivizuar (Cilësia më e lartë)
 • Karta grafike: MSI GeForce RTX 3080 TI Suprim X
 • Procesori: Intel Core i9-12900K

konkluzioni

Përpara se të aplikoni cilësimet e m0NESY në lojën konkurruese, rekomandohet t'i provoni ato në modalitetin Deathmatch. Ndërsa këto cilësime nuk do t'ju bëjnë menjëherë aq të aftë sa m0NESY, ato mund t'ju japin një avantazh dhe t'ju ndihmojnë të përmirësoni performancën tuaj në fushën e betejës.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC
2024-04-10

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC

Lajme