Lajme

November 7, 2023

Optimizoni kuvertën tuaj me promovime të fuqishme Digimon

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Në botën e Digimon TCG, ka lloje të ndryshme kartash, duke përfshirë kuvertën fillestare, grupet përforcuese dhe promovimet. Promovimet janë karta speciale që shpesh jepen si bonus në ngjarje ose me blerje produkti. Këto karta, të etiketuara me një etiketë produkti "P-XXX", zakonisht janë karta me fletë metalike që mund të përmirësojnë arketipe specifike ose kanë përdorim të gjerë në kuvertën e shumëfishtë.

Optimizoni kuvertën tuaj me promovime të fuqishme Digimon

Produktet më të përhapura

Ndërsa individualisht ato mund të mos kenë ndikimin më të madh, ka dy promovime që përdoren gjerësisht në shumë kuverta.

  • Rrit kujtesën e ngjyrave: Këto karta i lejojnë lojtarët të kërkojnë 4 letra me një kosto të ulët. Ata nuk janë zbutës, kështu që nuk kontribuojnë në kushtet e fitimit të DeathXmon ose Quartzmon. Për më tepër, efekti i tyre i vonesës i lejon ato të dërgohen në kosh për t'i dhënë lojtarit 2 memorie. Për të luftuar efektet e tyre, lojtarët mund të përdorin portat e kujtesës si BT6-021 ModokiBetamon ose BT3-061 Chuumon. Këto karta fillimisht u prezantuan në sasi të kufizuara, por që atëherë janë ribotuar në Gallantmon & UlforceVeedramon Starter Decks dhe RB01.
  • Kartat e trajnimit: Këto karta, të cilat debutuan si Box Toppers në BT14, i lejojnë lojtarët të kërkojnë 2 letra me një kosto prej 2. Ndryshe nga Memory Boosts, kartat e trajnimit mund të marrin gjithashtu kartat Option dhe Tamers përveç Digimon. Kur përdorin efektin e vonesës së kartave të stërvitjes, lojtarët duhet të Digivolve në një kartë të ngjyrës që përputhet me një kosto të reduktuar prej 2. Për shkak të shkathtësisë së tyre dhe mungesës së portave, këto karta janë bërë grupe lojërash në shumicën e kuvertave në Lindje.

Promovimet më të forta të Digimon

Promovimet më të forta të Digimon, të përpiluara për versionin anglisht të BT14, përfshijnë karta deri në P-130, promovimi më i shpallur së fundmi i përshtatshëm në vendimet më të reja të Kupës Ultimate.

Si përfundim, promovimet e Digimon janë shtesa të vlefshme për koleksionin e çdo lojtari. Kartat Color Memory Boosts dhe Training janë elementë kryesorë të përdorur gjerësisht që ofrojnë avantazhe strategjike në lojë. Pavarësisht nëse po kërkoni të përmirësoni arketipe specifike ose të përmirësoni performancën e përgjithshme të kuvertës suaj, këto promovime ia vlen të merren parasysh. Qëndroni të përditësuar me njoftimet më të fundit për të zbuluar promovime të reja dhe të fuqishme të Digimon që mund ta çojnë lojën tuaj në një nivel tjetër.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC
2024-04-10

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC

Lajme