Lajme

February 15, 2024

Optimizoni koleksionin tuaj të simboleve të arta në Granblue Fantasy: Relink

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Nëse po kërkoni të mbledhni distinktivë dhe bileta të arta Dalia në Granblue Fantasy: Relink, këtu është mënyra më e mirë për ta bërë këtë.

Optimizoni koleksionin tuaj të simboleve të arta në Granblue Fantasy: Relink

Mbledhja e biletave të simbolit të artë

Për të marrë distinktivët e artë Dalia në Granblue Fantasy: Relink, duhet të shpenzoni Biletat e Distinktivit të Artë në Kërkime të Shpejta në internet. Çdo biletë ju garanton një distinktiv të artë Dalia, por ju jeni i kufizuar në përdorimin e tre biletave për kërkim. Nëse keni më shumë bileta, duhet të luani raunde shtesë të Quick Quest për të fituar më shumë distinktivë. Kjo do të thotë që hapi juaj i parë është mbledhja e biletave dhe më pas mund t'i përdorni për të marrë distinktivët në Quick Quest.

Këtu është çdo mënyrë për të marrë biletat e simbolit të artë:

  • Fitojini ato si shpërblime të qarta nga kërkimet e ndryshme të Boss.
  • Kërkoni një biletë çdo ditë nëpërmjet Bonusit të Check-In në menunë Quick Quest.
  • Përfundoni tre Kërkime të Shpejta për të kërkuar një biletë shtesë nga veçoria Play Bonus e menusë Quick Quest.

Distinktivët e Dalias për Bujqësi të Artë

Nëse qëllimi juaj është të kultivoni distinktivë Gold Dalia, strategjia juaj më e mirë është të luani Quests të Shpejtë vazhdimisht për Biletat e Distinktivit të Artë. Megjithëse ju duhet të jeni në lojë online për të përdorur Biletat për Distinktivët, mund të fitoni sërish Bileta duke luajtur Kërkime të Shpejtë jashtë linje përmes Bonusit Play, duke supozuar se partia juaj e AI është gati për sfidën. Sidoqoftë, loja ju zvogëlon në nivelin e kërkimit, duke ju penguar të mposhtni shpejt kërkimet me vështirësi më të ulëta, siç mund t'i zgjidhni ato drejtpërdrejt nga sporteli. Personalisht, më duket më efikase loja në internet pasi edhe lojtarët e nivelit të ulët priren të performojnë më mirë se AI, kështu që unë rekomandoj të përqendrohemi në kërkimet e shpejta në internet për bujqësi.

Mbani mend, Distinktivët e Artë Dalia janë të rralla dhe të vështira për t'u mbledhur, por duke ndjekur këto strategji, ju mund të rrisni shanset tuaja për t'i marrë ato dhe për t'i tregtuar për sende të vlefshme në Siero's Knickknack Shack.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme