Lajme

February 15, 2024

Optimizoni gjuetinë tuaj të thesarit në kafkë dhe kocka: Përfundoni misionin e jetës pas vdekjes dhe fitoni shpërblime të vlefshme

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Gjuetia e thesarit është një element kyç në lojën me temë piratësh Skull and Bones. Misioni Life After Death dallohet si një kërkim unik që përfshin dërgimin e thesarit të vlefshëm për njerëzit paqësorë të detit. Në këtë udhëzues, ne do t'ju përcjellim procesin e marrjes dhe përfundimit të misionit Life After Death.

Optimizoni gjuetinë tuaj të thesarit në kafkë dhe kocka: Përfundoni misionin e jetës pas vdekjes dhe fitoni shpërblime të vlefshme

Marrja e misionit Jeta pas vdekjes

Për të filluar misionin Life After Death, ju duhet të shkoni në Verona Falls. Nëse nuk keni qenë atje më parë, do të shihni një pikëpyetje në një rreth me një etiketë "të panjohur". Lundroni në Verona Falls dhe zbrisni për të gjetur NPC-në që do t'ju japë kërkimin. Rekomandohet të keni një anije të nivelit të katërt për të përfunduar me sukses misionin.

Përfundimi i misionit Jeta pas vdekjes

Pasi të keni pranuar misionin, do të merrni një hartë thesari nga tregtari i njerëzve të detit. Harta do të japë një aluzion për vendndodhjen e thesarit të varrosur, i cili është unik për çdo lojtar. Në vend që të ngjiteni lart në rrënoja, kthehuni në hyrje të postës dhe kthehuni majtas. Ndiqni rrugën derisa të arrini në fund, ku do të gjeni mbetjet. Zona do të theksohet me të kuqe, duke e bërë të lehtë për t'u dalluar.

Pasi të keni marrë mbetjet, kthehuni te tregtari i njerëzve të detit për të mbledhur orizin. Destinacioni juaj i ardhshëm është posta Lanitra, e vendosur në veri. Flisni me Sea People Huntmaster atje për të marrë Toaka Gasy.

Për të kursyer kohë, rekomandohet të zbuloni Lanitra përpara se të aktivizoni kërkimin, duke ju lejuar të udhëtoni shpejt atje. Nga Lanitra, udhëtoni shpejt në Fort Louis, një post në jug të Detit People. Dorëzoni mbetjet te njerëzit e detit në Fort Louis.

Më në fund, drejtohuni në jug në qytetin e Teninës në Bregun e Teninës. Ndërveproni me vendndodhjen për të përfunduar kërkimin dhe për të marrë shpërblimet tuaja.

Duke ndjekur këto hapa, ju do të përfundoni me sukses misionin Life After Death në Skull and Bones dhe do të fitoni shpërblime të vlefshme. Gëzuar gjuetinë e thesarit!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme