Lajme

February 13, 2024

Optimizoni fuqinë tuaj të zjarrit për mbijetesë në Helldivers 2

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Në Helldivers 2, komunikimi është thelbësor, por investimi në fuqinë e zjarrit mund të rrisë shumë shanset tuaja për të mbijetuar. Ndërsa përparoni në nivelet e vështirësisë së lojës, do të vini re nevojën për armë më të fuqishme për të luftuar armiqtë dhe postat e blinduara. Pavarësisht nëse jeni duke luajtur vetëm ose me një ekip, është thelbësore të blini armë të reja duke përdorur menynë e blerjeve.

Optimizoni fuqinë tuaj të zjarrit për mbijetesë në Helldivers 2

Armët primare

Niveli S

 • SG-225 Breakers
  • Pro: Gama e madhe, e lehtë për t'u përdorur me lëvizshmëri të lartë, shpejtësi jashtëzakonisht e shpejtë e shkrepjes me të shtëna me fuqi të lartë
  • Kundër: Asnjë
 • G-12 Shpërthyes i Lartë
  • Përparësitë: E përkryer për shkatërrimin e fabrikuesve Automaton dhe për të shkaktuar dëme të mëdha ndaj armiqve të blinduar
  • Kundër: Duhet pak kohë për të shpërthyer, duke e bërë të vështirë gjuajtjen e kohës

Një nivel

 • R-63 Diligence
  • Përparësitë: Përdoret më së miri në modalitetin e personit të parë për gjuajtje shumë të sakta, zmbrapsje të vogël, shpejtësi të shpejtë shkrepjeje
  • Kundër: Duhet të përdoret në modalitetin e vetës së parë për të qenë efektive
 • PLAS-1 Përvëluese
  • Pro: Armë shumë e saktë pa zmbrapsje, lëvizshmëri e madhe, e lehtë për t'u përdorur në modalitetin e personit të tretë
  • Kundër: Kapaciteti i vogël i magazinës, kërkon magji të shumta për të rrëzuar armiqtë e blinduar
 • G-16 Ndikimi
  • Të mirat: Dëme të larta, kohë tepër e shpejtë e siguresave, e shkëlqyeshme në pastrimin e hordhive
  • Kundër: Rreze e madhe ndikimi, duke e vënë veten në rrezik

Shkalla B

 • R-63CS Diligence Counter Snajper
  • Përparësitë: Saktësi dhe dëmtim i madh, lejon goditje të lehta me kokë dhe shënjestrim në pika të dobëta
  • Kundër: Duhet të përdoret në modalitetin e personit të parë për të qenë efektiv, jo aq efektiv në vrasjen sa armët e tjera
 • SG-225IE Breaker Incendiary
  • Pro: Kapaciteti i madh i municioneve me shpejtësi të lartë zjarri, vret armiqtë me nivele të ulëta dhe u vë zjarrin të tjerëve
  • Kundër: Gama e kufizuar, e vështirë për t'u parë nëse armiku vritet për shkak të rrëmujës vizuale
 • SG-225SP Breaker Spray&Pray
  • Pro: Përhapja më e vogël e plumbave, saktësi më e lartë
  • Kundër: Optikë e vogël, gamë më e vogël se Breaker
 • Penetrator çlirimtar AR-23P
  • Përparësitë: Modeli i lehtë i tërheqjes për t'u kontrolluar, optikë e bukur për saktësi të shtuar
  • Kundër: Nuk shkakton dëme të larta mjaftueshëm shpejt kundër armiqve të blinduar, sillet më shumë si një SMG
 • SG-8 Ndëshkues
  • Pro: Gama e mirë, armë e shkëlqyer fillestare në operacione të lehta deri në mesatare
  • Kundër: Veprimi i bulonave, shpejtësia më e ngadaltë e zjarrit
 • MP-98 kalorës
  • Pro: Kapacitet i madh municioni
  • Kundër: Zmbrapsje e lartë
 • P-4 Senator
  • Pro: Lëvizshmëri e madhe, ruan municion
  • Kundër: Kërkon saktësi të lartë për të rrëzuar një armik të vetëm, mund të jetë më i fuqishëm
 • SG-8S Slugger
  • Pro: Gama e mirë, shpejtësia e mirë e zjarrit
  • Kundër: Nuk ka aftësi të mira vrasëse

Niveli C

 • Jar-5 Dominator
  • Pro: Shumë i saktë
  • Kundër: Shpejtësia e ngadaltë e zjarrit dhe lëvizshmëria, kapaciteti i vogël i magazinës
 • AR-23 Çlirimtar
  • Pro: Armë shumë e saktë, mund të vrasë armiqtë e blinduar në një magazinë të vetme, lëvizshmëri e mirë
  • Kundër: Plumbat konsumohen shpejt
 • Mbrojtësi SMG-37
  • Të mirat: Lëvizshmëri e shpejtë, model kthimi i lehtë për t'u përdorur
  • Kundër: Mbushje më e ngadaltë se armët e tjera
 • G-10 ndezës
  • Pro: Ofron dëme të forta kundër armiqve me nivele të ulëta
  • Kundër: Më shumë situata, veçanërisht kundër fraksionit Terminid
 • LAS-5 Kosë
  • Pro: Kohëzgjatja e rrezeve të gjata, shkakton dëme me kalimin e kohës
  • Kundër: Kërkon që ju të gjurmoni përgjithmonë armiqtë, fokusohet në një armik në një kohë
 • Eksploziv AR-23E Liberator
  • Pro: Gjuajtje me saktësi të lartë që shkaktojnë dëme të mira kundër armiqve
  • Disavantazhet: Më shumë kontrolle të situatës, të ngurtë me lëvizshmëri të reduktuar, shpejtësi të ngadaltë të shkrepjes
 • G-6 Frag
  • Pro: Ndihmon kundër pastrimit të armiqve me nivele të ulëta që janë afër jush
  • Kundër: Nuk bën shumë kundër armiqve të nivelit të lartë ose objektivave të misionit të Eliminimit
 • P-2 Paqebërës
  • Pro: Mund të largojë lehtësisht armiqtë me nivele të ulëta në pak plumba
  • Disavantazhet: Dëmet e duhura u shkakton vetëm armiqve të niveleve më të ulëta, kapaciteti i vogël i revistave

Niveli D

 • G-3 Tym
  • Pro: I mirë për të verbuar armiqtë e largët dhe me fuqi të lartë
  • Kundër: Ka strategji më të mira për këtë
 • P-19 Shëlbuesi
  • Pro: E shkëlqyeshme në pastrimin e armiqve me nivele të ulëta që afrohen shumë, lëvizshmëri e madhe
  • Kundër: Modeli qesharak i tërheqjes së lartë, shkalla e lartë e zjarrit ha një ton municione

Armët mbështetëse

Armët mbështetëse, të njohura gjithashtu si Stratagems, ofrojnë fuqi shtesë zjarri në Helldivers 2. Këto armë ndahen në nivele bazuar në fuqinë e tyre të zjarrit, lehtësinë e përdorimit dhe lëvizshmërinë. Ato mund të merren përmes plaçkitjeve të rastësishme ose të blihen në Menaxhimin e Anijeve.

Mos harroni, komunikimi është çelësi në Helldivers 2, por të kesh fuqinë e duhur të zjarrit mund të rrisë shumë shanset për të mbijetuar. Zgjidhni armët tuaja me mençuri dhe punoni së bashku me ekipin tuaj për të kapërcyer sfidat që ju presin.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme